Głogów, dn. 27 sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykła

1. Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy św. o godz. 21.00, natomiast powróci Msza św. o godz. 16.00.
  2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy posługujących w naszej parafii ks. Ryszarda Stankiewicza, ks. Marcina Zycha i s.Gloriozę. Dziś witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Plutę, ks. Macieja Żurawskiego i s. Mironę, którym życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej.
  3. W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  4. W czwartek na plebani spotkanie wszystkich katechetów po Mszy św. o godz. 18.30.
  5. I piątek miesiąca. Dla osób starszych i chorych Msza św. i nabożeństwo o godz. 9.00.  Spowiedź od godz. 8.30 i od 17.00. Po Mszy wieczornej adoracja wynagradzająca NSPJ. Zachęcamy do spowiedzi św. w tym dniu dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny, a także wszystkich, którzy odprawiają nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca.
    I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30, następnie medytacja, różaniec, procesja wokół kościoła i Apel Jasnogórski.
  6. W tym tygodniu odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Ks. Mieczysław odwiedzi chorych w piątek, pozostali księża w sobotę. Ks. Piotr będzie odwiedzał chorych po ks. Ryszardzie, ks. Maciej po ks. Marcinie Zychu.
  7. Dzisiaj jeszcze trwa zbiórka przyborów szkolnych, które można wkładać do kosza w Kaplicy Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom.
  8. W piątek 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej; pamiętajmy w modlitwie o wszystkich poległych w wyniku działań wojennych.
  9. W przyszłą niedzielę 3 września odpust Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) w Rokitnie. W tym dniu odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Rokitna.
  10. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą, w niedzielę w czasie Mszy.
  11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów Europy w dniach 11-16 września.
  12. Pielgrzymka Świata Pracy do Częstochowy odbędzie się w dniach 16-17 września. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30, koszt 60 zł bez noclegu i 100 zł z noclegiem. Można zapisywać się w zakrystii.
  13. W dalszym ciągu można nabywać cegiełki na odbudowę wieży katedralnej w Gorzowie Wlkp.
  14. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby parafii i Kuchni Brata Alberta. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zatroszczyli się o porządek w naszym kościele. Wszystkim jubilatom, solenizantom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.