zycieparafii.pl

05.jpg

1. Dziś:

 • II niedziela synodalna, spotkanie Rady Synodalnej jutro wieczorem po Mszy św.

 • Gościmy członków chóru Acord z Ukrainy.

 • Wolontariusze SKC przeprowadzą sprzedaż słodkich wypieków podczas Mszy św. o godz. 10.00, 11.15, 12.30 i 18.30. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Koła.

2. W poniedziałek:

 • O godz. 16.30 rozpocznie się Korowód Świętych – gromadzimy się w kościele w kaplicy Miłosierdzia. Chcemy pokazać radość chrześcijańskiej wiary, w kulcie świętych. Przejdziemy procesyjnie na plac targowy przy ul. Saturna. Dzieci prosimy o przebranie się i przygotowanie koszyczków na cukierki, a pozostałych o zabranie świec. Po Korowodzie Bal Świętych w SP 11. Jednocześnie podkreślamy, że uczestnictwo w kultywowaniu pogańskiego święta Halloween jest niezgodne z chrześcijaństwem, stanowi ogromne duchowe zagrożenie i jest ciężkim grzechem przeciwko I przykazaniu.

3. We wtorek:

 • Zbiórka dla LSO po wieczornej Mszy św.

 • Nabożeństwo Nocy Światła w parafii św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 20.30. Prosimy przynieść ze sobą znicze.

4. W środę:

 • Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 11,15 i 18.30. Na cmentarzu na Brzostowie o godz. 12.30 procesja od starej bramy, później Msza św. o godz. 13.00, o 17.30 uroczyste nabożeństwo żałobne za zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Legnickiej Msza św. o godz. 15.00. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Osoby, które od 1 do 8.11 pobożnie nawiedzą cmentarz, pomodlą się zmarłych mogą zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

 • Kancelaria ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych będzie nieczynna.

5. W I czwartek:

 • Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 i o godz. 18.30. Na ostatniej Mszy św. będziemy się modlić za zmarłych w minionym roku. Rodziny tych zmarłych prosimy o przyniesienie zniczy. Spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami świętymi.

 • Spotkanie: Lektorów i Nadzwyczajnych Szafarzy po wieczornej Mszy św.

6. W I piątek:

 • Msza św. dla osób chorych o godz. 9.00. Ksiądz Mieczysław odwiedzi chorych z posługą.

 • Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami św. porannymi i od godz. 17.00.

 • Msza św. o godz. 15.00, po niej Adoracja Wynagradzająca prowadzona przez wspólnotę Intronizacji NSPJ.

7. W I sobotę:

 • Księża: Janusz, Maciej, Marcin i Piotr odwiedzą chorych. Spowiedź pół godziny przed Mszami świętymi rannymi i od godz. 17.45.

 • Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 10.00, Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00.

 • Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30, później różaniec połączony z medytacją, procesja wokół kościoła i Apel Jasnogórski.

8. Inne:

 • Nabożeństwo różańcowe do wtorku o godz. 17:45. Od czwartku codziennie różaniec z wypominkami o godz. 17.45. Kartki wypominkowe z datami ich odczytania zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki wypisane wyraźnie składamy na tacę.

 • W sklepiku do nabycia prasa katolicka, kalendarze oraz cegiełki na remont katedry w Gorzowie.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii i Kuchni Brata Alberta.

10. W nowym tygodniu naszym Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl