1. Dziś I niedziela Adwentu i rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Kiermasz książek i sprzedaż kartek świątecznych prowadzony przez ministrantów i lektorów. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia przy wyjściach z kościoła w cenie: mała 6zł, duża 13zł.

2. Roraty o godz. 6.30 i 18.00. W sobotę Msza św. wieczorna o godz. 18.30.

3. Wspomnienie św. Barbary przypada w poniedziałek. Pamiętajmy w modlitwie o górnikach.

4. Różaniec do 7 Boleści we wtorek o godz. 17.30. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

5. Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.30, po nim Msza święta i spotkanie formacyjne Przyjaciół Paradyża oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Msza św.       z modlitwą o uzdrowienie w kościele św. Klemensa w czwartek o godz. 18.30.

6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 15.00 i 18.00. Godzina Łaski – różaniec wynagradzający zniewagi MB o godz. 12.00. Poświęcenie figury MB Fatimskiej po Mszy św. o godz. 15.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Zbiórka żywności w ramach akcji Diecezjalnej Caritas, prowadzona przez Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Biedronce na ul. Saturna w piątek od godz. 16.00 do 20.00          i w sobotę od godz. 10.00 do 20.00.

8. Adwentowy Wieczór Młodych – czuwanie młodzieży dla klas VII i starszych w Grodowcu w sobotę rozpoczyna się o godz. 18.00. Wyjazd młodzieży z naszej Parafii o godz. 17.00. Koszt 10 zł, zapisy i wpłaty w zakrystii lub u katechetów w szkołach.

9. Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców o godz. 16.00 w następną niedzielę.

10. Dzieci z Domu Dziecka przeprowadzą sprzedaż własnoręcznie wykonanych pierniczków świątecznych, z których zebrane środki przeznaczą na prezenty świąteczne po Mszach św. o godz. 10.00, 11.15 i 12.30 za tydzień. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie po Mszach św. także za tydzień.

11. Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Cyran rozpoczną się w III tygodniu Adwentu i potrwają od niedzieli do wtorku.

12. Przypominamy, że katecheza przedchrzcielna w naszej Parafii odbywa się w II, III i IV piątek miesiąca.

13. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii oraz Kuchni Brata Alberta oraz tym, którzy zaangażowali się roznoszenie opłatków. Rodziny, które nie odebrały opłatków mogą to uczynić po Mszach św. w zakrystii.

14. Ofiary za opłatki można składać w kopertach na tacę.

15. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy, cegiełki na remont katedry gorzowskiej w zakrystii.

16. W nowym tygodniu Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask.