zycieparafii.pl

05.jpg
 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Gaudete. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. dr Grzegorz Cyran. Msza św. za Ojczyznę w 150 r. urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz za ofiary stany wojennego dziś o godz. 18.30. Po Mszy św. wykład nt. roli Marszałka Piłsudskiego w historii Polski. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.30. Podczas Rekolekcji dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 2. Bierzmowani z grupy ks. Marcina mają spotkanie dzisiaj po wieczornej Mszy św.
 3. Roraty o godz. 6.30 i 18.00. W sobotę Msza św. wieczorna o godz. 18.30.
 4. Różaniec do 7 Boleści we wtorek o godz. 17.30. Nowenna do MB w środę o godz. 17.30.
 5. Harcerze przyniosą światełko betlejemskie na wieczorne Roraty w środę. Bierzmowani z grupy ks. Macieja mają spotkanie w środę po wieczornych Roratach.
 6. Wigilia dla bezdomnych, przygotowana przez PZC w poniedziałek o godz. 13.00. Spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, chorych i starszych, przygotowywane przez Szkolne Koło Caritas w piątek o godz. 16.00 w salce bł. Edmunda.
 7. Prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej – w środę po Mszy św. o godz. 9.00 mężczyzn we wnoszeniu choinek, w piątek po wieczornych Roratach członków grup duszpasterskich w dekoracji.
 8. Ks. Piotr odwiedzi chorych w sobotę.
 9. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia przy wyjściu z kościoła. Taca jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów. Zbiórka do puszek dla uczniów SP 2 Hani i Adasia zostanie przeprowadzona dziś po Mszach św. o godz. 10.00, 11.15 i 12.30.
 10. Za tydzień IV niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.30. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Pasterki: o 22:00 o charakterze ludowym i o 24:00 z chórem Beati Cantores. Taca zbierana podczas pasterek będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Biskupa Wilhelma Pluty. W Wigilię pamiętajmy o imieninach biskupa Adama Dyczkowskiego.
 11. Osoby, które zadeklarowały pomoc w ramach serduszek świątecznych prosimy o przynoszenie przygotowanych paczek w poniedziałek lub środę do Caritasu.
 12. Kolędnicy Misyjni, przygotowywani przez Siostry Służebniczki pragną odwiedzić domy naszych Parafian w dniach 28-30.12 w godzinach od 9.00 do 16.00. Prosimy o gościnne przyjęcie małych misjonarzy. Aby ułatwić spotkanie, można podać siostrom swój adres i ewentualnie dzień spotkania.
 13. Dziękujemy za ofiary na rzecz Parafii, Kuchni Brata Alberta i za opłatki. Rodziny, które nie odebrały opłatków mogą to zrobić po Mszach św. w zakrystii.
 14. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy, cegiełki na remont katedry gorzowskiej w zakrystii.
 15. W nowym tygodniu Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask w dobrym, duchowym przeżyciu ostatnich dni Adwentu.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl