zycieparafii.pl

05.jpg
 1. Dziś V niedziela synodalna - ,,Parafia jako wspólnota miłosierdzia” i XXVI Światowy Dzień Chorego a także rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 2. Msza św. w intencji chorych i pracowników służby zdrowia dziś o godz. 11.00 w głogowskim szpitalu. Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych w naszym kościele o godz. 12.30 i 18.30. Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców o godz. 16.00, za Ojczyznę o godz. 18.30.

 3. Spotkanie Rady Synodalnej w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 4. W środę – Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem: o 7.00, 9.00, 11.00, 16.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły. W Wielkim Poście, Kościół zachęca nas do składania jałmużny. Jałmużna gładzi grzechy i jest dzieleniem się z drugim człowiekiem w potrzebie. Również w naszej świątyni pojawią się skarbonki, do których będzie można składać jałmużnę. Z racji Środy Popielcowej kancelaria parafialna nieczynna.

 5. Nabożeństwa: Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.45, Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9.00, 17.00 dla dzieci, 18.00 i po Mszy św. o godz. 18.30 dla młodzieży.

 6. Adoracja 24 godziny dla Pana – rozpocznie się Mszą św. w czwartek o godz. 18.30, później modlitwy grup: Odnowa w Duchu Świętym, Żywy Różaniec, św. Jose. Okazja do spowiedzi od 20.00 do 23.00.

 7. Oddanie czci relikwiom św. Faustyny w piątek podczas Mszy św. o godz. 15.00.

 8. Bierzmowani z grupy ks. Marcina mają spotkanie za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 18.30.

 9. Zbiórka do puszek na hospicja dziś po Mszach św. Taca w Środę Popielcową będzie przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. Tomik poezji autorstwa s. Mirony Bochenek, naszej Zakrystianki, będzie do nabycia w następną niedzielę po każdej Mszy św. Dochód przeznaczony jest na Dom Dziecka w Boliwii, prowadzony przez Siostry Służebniczki.

 10. Polecamy prasę katolicką i cegiełki na remont katedry, które możemy nabyć u s. Piusy.

 11. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii i Kuchni Brata Alberta.

12. W nowym tygodniu Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl