zycieparafii.pl

05.jpg
 1. Dziś Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszach św. można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Miejska Droga Krzyżowa z Parafii św. Maksymiliana do naszej Parafii rozpocznie się dziś o godz. 15.00. Gorzkie Żale o godz. 17.45.

 2. Próba dla czytających i śpiewających podczas Triduum Paschalnego w Wielką Środę po wieczornej Mszy św.

 3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: Od poniedziałku do środy pół godz. przed Mszami św. porannymi i godzinę przed wieczornymi; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 7.00 do 9.00, od 17.00 do 18.15; całą noc po zakończonej liturgii wielkopiątkowej do godz. 7.00 w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 16.00.

 4. Chorzy ks. Marka zostaną odwiedzeni w Wielki Czwartek od godz. 11.00, ks. Macieja i ks. Piotra w Wielki Piątek od godz. 9.00 a ks. Marcina od 11.00.

 5. Pielgrzymka na Jasną Górę 25.04. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt: 55 zł. Zapisy w zakrystii.

 6. PZC rozprowadzi świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na permanentną pomoc kolejnym 10 rodzinom z Aleppo w Syrii.

  Program obchodów Wielkiego Tygodnia:

  Wielki Czwartek: 18.15 wprowadzenie w liturgię i Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. W czasie liturgii obrzęd obmycia nóg. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji i Adoracja do północy, rozpocznie ją śpiew I części ,,Gorzkich Żali”.

  Wielki Piątek: Obowiązuje post ścisły i abstynencja. Adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji (tzw. Ciemnicy) od godz. 6.00; Jutrznia o godz. 7.00 (przynosimy brewiarze); ,,Adoracja z Maryją przy Grobie” o godz. 9.00. Droga Krzyżowa połączona z Nowenną i Koronką do Miłosierdzia Bożego ulicami naszej Parafii o godz 15.00. Jedną z intencji będzie wynagrodzenie za grzechy aborcji. W pozostałe dni nowennę będziemy odprawiać 10 min. przed wieczorną Mszą św. Na Drogę Krzyżową przynosimy ozdobione krzyże. Wprowadzenie w liturgię o godz. 18.15, uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja aż do przygotowania do Liturgii Wigilii Paschalnej.

  Wielka Sobota: Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. Poświęcenie pokarmów od 10.00 do 16.00 co godzinę. W tym czasie będzie wystawiony kosz na żywność na paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Wprowadzenie w liturgię o godz. 21.45, Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 22.00 - przynosimy ze sobą świece. Na zakończenie liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -Msza św. o godz. 6.00 (bez procesji), pozostałe od 8.45 wg porządku niedzielnego. W II Dzień Świąt – Msze św. według porządku niedzielnego.

 7. Prasa katolicka, cegiełki na remont katedry, ręcznie rzeźbione krzyże do nabycia u s. Piusy.

 8. Dziękujemy osobom przynoszącym srebro, za ofiary złożone na potrzeby parafii i Kuchni Brata Alberta.

 9. W nowym tygodniu Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask na owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia.

  Ogłoszenia pozaparafialne:

 10. Wielkopostny Koncert scholi ,,Klemensiątka” i zespołu ,,Za Tobą” z udziałem gości specjalnych dziś w Parafii św. Klemensa o godz. 19.15.

 11. Koncert Ewangelizacyjny Rapera Arkadio w Hali Widowiskowo-Sportowej Chrobrego w poniedziałek o godz. 19.00. We wtorek o godz. 12.00 spotkanie otwarte w sali PWSZ.

 12. Rekolekcje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Hali Widowiskowo-Sportowej od poniedziałku do środy.

 13. Kurs przedmałżeński w Parafii św. Maksymiliana rozpocznie się 8 kwietnia o godz. 16.00.

 14. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni zaprasza na: II Święto Biblii w Seminarium Duchownym w Paradyżu 7.04; Konferencję "Biblia o Finansach" w Gimnazjum w Czerwieńsku 14.04; Obóz biblijny dla dzieci pod hasłem "ODKRYWCY 2018" w Złotym Stoku w dniach 3-12.07.2018 r. Szczegóły na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl