zycieparafii.pl

05.jpg
 1. Rozpoczynamy Rekolekcje parafialne, przygotowujące do odpustu, potrwają one do środy. Prowadzi je o. Michał Legan, paulin z Jasnej Góry. Od niedzieli do wtorku różaniec, zakończony Apelem o godz. 20.30.

 2. Kolejne spotkanie w ramach Seminarium Nowego Życia w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 3. XII Piesza Pielgrzymka ,,Nocą do Jutrzenki Nadziei” wyruszy o północy z poniedziałku na wtorek. Msza św. w Sanktuarium w Grodowcu ok. godz. 6.00. Istnieje możliwość powrotu autobusem, koszt 6 zł, możliwość kupienia biletu w Grodowcu.

 4. Liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy przypada we wtorek. Rozpoczyna się także miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Różaniec do 7 Boleści w maju we wtorki o godz. 17.30.

 5. Akatyst ku czci Bogurodzicy w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy i prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 6. Chorzy: ks. Macieja i ks. Marcina zostaną odwiedzeni w środę; ks. Proboszcza, ks. Marka i ks. Mieczysława w piątek; ks. Janusza i ks. Piotra w sobotę.

 7. Uroczystość NMP Królowej Polski, nasz odpust parafialny a także 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja przypada w czwartek. Msze święte według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.30. Uroczystości Patriotyczne koło MOK-u o godz. 11.00. Nabożeństwo majowe i dziesiątka różańca w intencji powołań o godz. 18.00. Na zakończenie odpustu uwielbienie, prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym po wieczornej Mszy św., zakończone Apelem Jasnogórskim. Przypominamy o wywieszeniu flagi narodowej.

 8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiedź podczas Mszy św., w piątek i w sobotę pół godziny przed Mszami św. Decyzją ks. Biskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątek.

 9. Wspomnienie św. Floriana przypada w piątek. Modlitwą w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy ogarniać górników i hutników.

 10. Nabożeństwo I soboty miesiąca Msza św. o godz. 18.30, różaniec, procesja i Apel Jasnogórski.

 11. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych i ich rodzin z okazji dnia godności osób z niepełnosprawnością intelektualną za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w Kolegiacie.

 12. Informujemy, że w naszej Parafii rocznica I komunii św. 20 maja, a I komunia św. 27 maja.

 13. Spotkanie Młodych w Lednicy niedaleko Gniezna – zapraszamy młodzież uczącą się, studiującą, pracującą – wyjazd 2.06 o godz.5.30, koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii albo u ks. Marcina. Szczegóły na plakatach.

 14. Pielgrzymka: na Jasną Górę - do Sanktuariów Polski Wschodniej i wielu ciekawych miejsc w dniach 13-19.07 oraz do Włoch od 11 do 18.09. Informacje i zapisy w zakrystii.

 15. Rekolekcje liturgiczne dla rodzin i dorosłych pt. ,,Liturgia – tajemnica Boga i człowieka” od 26 do 29.07. Więcej informacji pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr telefonu: 512 138 958.

 16. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Dziękujemy osobom przynoszącym złoto i srebro, za ofiary złożone na potrzeby parafii i Kuchni Brata Alberta.

 17. W nowym tygodniu Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl