zycieparafii.pl

05.jpg
 1. Trwamy na nowennie do MB Częstochowskiej. Nowenna odmawiana jest do soboty po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.30.

 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 • w poniedziałek św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła

 • we wtorek św. Piusa X, papieża

 • w środę NMP Królowej w tym dniu na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy dziękowali Bogu za posługę księdza Marka Waścińskiego, którzy podejmuje posługę w nowej parafii

 • w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła

 1. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej, Będziemy gościć w naszej parafii ks. dra Grzegorza Cyrana, który na Mszach św. będzie głosił Słowo Boże.

 2. Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie zaprasza 26 sierpnia na prelekcję przedstawiciela IPN Łukasza Sołtysika pt. „NSZZ Solidarność drogi do niepodległości społeczeństwa Zagłębia Miedziowego”. Prelekcja odbędzie się w kościele pw. św. Klemensa w Głogowie i będzie poprzedzona Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30.

 3. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Świata Pracy do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 16-17 września. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30, koszt 60 zł bez noclegu i 100 zł z noclegiem. Można zapisywać się w zakrystii.

 4. 13.08.2018 dokonała się instalacja znaku Maryjnego ufundowanego z ofiar oraz darów srebra i złota złożonych przez parafian. Jest to wotum naszej parafii i wyraz wielkiej miłości do Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski złożony w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Treść tego znaku zaczerpnięta została z Apokalipsy św. Jana „Niewiasta obleczona w słońce”. Znajdujący się w centrum monogram symbolizujący Maryję tworzy jej imię. Wszystkim parafianom dziękujemy za ofiarności oraz modlitwę, które umożliwiły dokończenie tego dzieła.

 5. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

 6. Dziękujemy za wszelkie formy życzliwości. Życzymy błogosławionego tygodnia, szczególnie osobom wypoczywającym na wakacjach. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl