Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą

1. Dziś:

• Dzień Środków Społecznego Przekazu

• Zbiórka do puszek na uczelnie katolickie

• Spotkanie kandydatów przystępujących do Bierzmowania w tym roku oraz ich rodziców po Mszy św. o godz. 18.30

2. W poniedziałek:

• Rocznica agresji sowieckiej na Polskę

• Msza św. z oddaniem czci relikwiom św. Alberta Chmielowskiego o godz. 9.00.

• Msza święta polowa, z okazji Dnia Sybiraka połączona z uroczystością patriotyczną o godz. 12.00 przy Pomniku Sybiraków na cmentarzu przy kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe.

• Młodzież z klas 6-8 SP chcącą należeć do Oazy zapraszamy na spotkanie Oazy Nowej Drogi po wieczornej Mszy św.

3. We wtorek (św. Stanisława Kostki):

• Święto św. Stanisława Kostki - Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o młodzieży.

• Spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy św.

4. W środę:

• Spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 16.45

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00

• Zapraszamy małżeństwa sakramentalne, bez względu na wiek, staż małżeński, czy zainteresowania, które pragną pogłębić swoją wiarę na spotkanie Oazowe dla Małżeństw.

5. W czwartek:

• Spotkania scholi dziecięcej w każdy czwartek o godz. 16.30. Zapraszamy dziewczynki ze szkół nr 10, 11 i 12.

• Msza św. z modlitwą o uzdrowienie rozpocznie się w naszej parafii o godz. 18:30.

6. W piątek (św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty):

• Msza św. z oddaniem czci relikwiom św. siostry Faustyny o godz. 15.00.

• Wieczornica Młodych -po wieczornej Mszy świętej

• Adoracja 24h dla Pana od tego roku będzię się rozpoczynać w 3 piątek miesiąca Mszą św. o godz. 9.00. Czas modlitwy będzie trwał do sobotniej Mszy św o godz. 9.00. Przy wyjściu z kościoła wystawione zostały listy na, które mogą wpisywać się osoby pragnące adorować Pana o konkretnej porze. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w to duchowe dzieło naszej wspólnoty.

7. W sobotę:

• Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 11.00

• Spotkanie Oazy Dorosłych po wieczornej Mszy św. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy pragną rozwijać swoją duchowość w charyzmacie Ruchu Światło- Życie

8. W następną niedzielę:

• Będziemy gościć w naszej parafii dyrektora Stowarzyszenia Cudownego Medalika ks. Jerzego Basaja CM, który przybliży nam obietnice Maryi związane z przyjęciem cudownego medalika.

9. Inne:

• Kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja rozpocznie się w niedzielę, 23 września o godz. 18.00. Nauki będą się odbywać od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

• Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych (od 21 roku życia) rozpocznie się w parafii św. Mikołaja w poniedziałek, 24 września, o godz. 18.30 w sali kolegium.

• Pierwsze spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych odbędzie się, 30 września, o godz. 16.00 w Domu Uzdrowienia Chorych przy kościele Kolegiackim.

• Zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do sanktuarium w Rokitnie, która odbędzie się, 06 października, wyjazd o godz. 7:30, koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.

• Wszystkich parafian zapraszamy do zapoznania się z wystawą IPN we Wrocławiu pt. „Ojcowie Niepodległości”, która znajduje się na placu przed naszym kościołem.

• Polecamy prasę katolicką z wieloma ciekawymi artykułami, którą możemy nabyć u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii i Kuchni Brata Alberta.

• W nowym tygodniu życzymy obfitości Bożych łask.