zycieparafii.pl

05.jpg

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą

1. Dziś:

 • Dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.

 • Program słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II przygotowany przez uczniów SP 11 o godz. 17:00.

 • Obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18:30, następnie spotkanie w Kaplicy Miłosierdzia.

2. Wtorek

 • Ostatnie nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci o godz. 17:00

 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Piotra odbędzie się po wieczornej Mszy Św.

3. Środa

 • O godz. 17.00 rozpocznie się Korowód Świętych – gromadzimy się w kościele w kaplicy Miłosierdzia. Chcemy pokazać radość chrześcijańskiej wiary, w kulcie świętych. Dzieci prosimy o przebranie się i przygotowanie koszyczków na cukierki, a pozostałych o zabranie świec. Po Korowodzie Bal Świętych w SP 11. Jednocześnie podkreślamy, że uczestnictwo w kultywowaniu pogańskiego święta Halloween jest niezgodne z chrześcijaństwem, stanowi ogromne duchowe zagrożenie i jest ciężkim grzechem przeciwko I przykazaniu.

 • Ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 17:45.

 • Nabożeństwo Nocy Światła w parafii św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 20.30. Prosimy przynieść ze sobą znicze.

4. Czwartek (Uroczystość Wszystkich Świętych, I czwartek miesiąca)

 • Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 18:30. Na cmentarzu na Brzostowie o godz. 12.30 procesja od starej bramy, później Msza św. o godz. 13.00 różaniec za zmarłych o godz. 18:00. Na cmentarzu przy ul. Legnickiej Msza św. o godz. 15.00. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Osoby, które od 1 do 8.11 pobożnie nawiedzą cmentarz, pomodlą się zmarłych mogą zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

5. Piątek (Dzień Zaduszny, I piątek miesiąca)

 • Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 15:00, 17.00 i o godz. 18.30. Na ostatniej Mszy św. będziemy się modlić za zmarłych w minionym roku. Rodziny tych zmarłych prosimy o przyniesienie zniczy. Jest to także I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny Mszą Św.

 • Od Piątku codziennie różaniec z wypominkami o godz. 17.45. W środy z racji na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. Kartki wypominkowe z datami ich odczytania zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki wypisane wyraźnie składamy na tacę.

6. Sobota (I Sobota Miesiąca)

 • Wszyscy księża odwiedzą chorych. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30, później różaniec połączony z medytacją, procesja wokół kościoła i Apel Jasnogórski.

7. inne

 • Polecamy prasę katolicką z wieloma ciekawymi artykułami, którą możemy nabyć u s. Piusy.

 • Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii i Kuchni Brata Alberta.

 • W nowym tygodniu życzymy obfitości Bożych łask.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl