zycieparafii.pl

05.jpg

nocsw14W piątek, 31 października, w wigilię Wszystkich Świętych, zapraszamy na ,,Noc Światła ze świętymi". Rozpoczęcie czuwania o godz. 19.30 w naszym kościele, zakończenie Mszą św. o godz. 21.00. Na początek czuwania zapraszamy dzieci przebrane w strojach świętych, swoich patronów. Jest to alternatywa dla szerzącego się Halloween, by bronić chrześcijańskich wartości.

W sobotę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele: 7.00, 8.45, 10.00 i 18.30. Nabożeństwa na cmentarzu Brzostów: 12.30-procesja, 13.00-Msza św., 18.00-Różaniec. Msza św. na cmentarzu przy ul. Legnickiej o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. wg porządku niedzielnego, o godz. 12.30 Msza św. za zmarłych parafian w ciągu roku.
Odpusty za zmarłych
Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę, 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę, 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz" i „Wierzę", oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak łaska uświęcająca, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl