zycieparafii.pl

05.jpg

roarate14Rozpoczęliśmy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Z inicjatywy papieża Franciszka wraz z nim w Kościele rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego.
RORATY DLA DOROSŁYCH od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, zaś DLA DZIECI od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Msze św. w czasie Adwentu: 6.30, 9.00 i 18.00 (w sobotę 18.30). Rekolekcje adwentowe w naszej parafii 14-17 grudnia br.

Dziś także rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

– Poszukujmy nowych form towarzyszenia ludziom w doświadczeniu nawrócenia – zachęca przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

 

- Chcemy zachęcać wierzących do patrzenia na swoje życie jak na proces, w którym powinien dokonywać się wzrost dojrzałości w wierze – wyjaśnia abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. – Na tej drodze potrzeba osób towarzyszących: doświadczonych duszpasterzy, stałych spowiedników i kierowników duchowych, którzy pomogą odczytywać znaki, dadzą wsparcie w trudnych chwilach i przez to wzmocnią wierność Bogu i gotowość otwarcia się na Jego obecność. Poznanie Boga winno owocować żywą relacją z Nim i życiem z wiary – dodaje abp Gądecki.

 

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl