zycieparafii.pl

05.jpg

Ofiarowanie PańskieDzisiaj IV iedziela zwykła w roku liturgicznym oraz I niedziela lutego. W poniedziałek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. Dzień Życia Konsekrowanego – taca przeznaczona na cele zakonów kontemplacyjnych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 18.30.

Święto to wiąże się ściśle z wydarzeniami opisanumi w Ewangelii według św. Łukasza (Łk 2,22-38). Zgodnie z nakazami prawa, każdy pierworodny chłopiec miał być w Świątyni ofiarowany Bogu. Nie oznaczało to poświęcenia chłopca na służbę kapłańską, ale był to gest symboliczny poświęcenia Bogu tego, co było dla rodziców największą wartością.

W tym dniu błogosławione są przyniesione do kościoła świece, tzw. gromnice. Świeca jest symbolem ludzkiego życia. Kiedy zostanie zapalona, zaczyna jej systematycznie ubywać. Podobnie jest z naszym życiem. Od momentu, w którym je otrzymaliśmy, dni naszych systematycznie ubywa. Z każdą godziną, z każdą sekundą życie staje się krótsze.


W tym tygodniu także:
• I wtorek miesiąca. Różaniec do 7-u boleści Matki Bożej o godz. 18.00. Msza wieczorna w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
• I środa miesiąca. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
• I czwartek miesiąca. Spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 17.00, zaś nabożeństwo w intencji powołań o godz. 18.00.
• I piątek miesiąca. Dla osób starszych i chorych Msza św. i nabożeństwo o godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30 i Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja wynagradzająca prowadzona przez wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, do Mszy wieczornej.
Ks. Piotr odwiedzi chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek, ks. Marek i ks. Janusz w sobotę, zaś ks. Ryszard 14 lutego.
• I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 9.00.
• w przyszłą niedzielę podsumowanie kolędy i zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl