zycieparafii.pl

05.jpg

triduumWIELKI CZWARTEK – wprowadzenie w liturgię o 18.15 i Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji i adoracja do północy. Adorację rozpoczniemy śpiewem I części „Gorzkich Żali". Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń. Sprzątanie kościoła o godz. 7.00.

WIELKI PIĄTEK – w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.

od godz. 6.00 adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji (tzw. Ciemnicy);

o godz. 7.00 Jutrznia – zapraszamy wiernych z brewiarzami;

księża odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 9.15, ks. Marek od godz. 12.00

godz. 15.00 – rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa w intencji wynagrodzenia za grzechy aborcji. W pozostałe dni nowennę będziemy odprawiać 10 min. przed wieczorną Mszą św.

godz. 18.15 – wprowadzenie w liturgię i uroczysta Liturgia Męki Pańskiej z udziałem ks. bpa Pawła Sochy. Po adoracji Krzyża i Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu, śpiew II i III części Gorzkich Żali oraz całonocna adoracja. Szczegółowy plan adoracji dla grup parafialnych i mieszkańców na tablicy ogłoszeń .

WIELKA SOBOTA – adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień.

o godz. 7.00 Jutrznia – zapraszamy wiernych z brewiarzami;

poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 10.00-16.00, co godzinę.

Podczas poświęcenia pokarmów przy ołtarzu będzie wystawiony kosz na żywność dla potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy za każdy dar serca.

godz. 22.00 – wprowadzenie w liturgię i uroczysta Wigilia Paschalna zakończona procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Po wprowadzeniu gromadzimy się przed kościołem, aby uczestniczyć w obrzędzie poświęcenia ognia i Paschału. Przynosimy ze sobą świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Msza św. o świcie o godz. 6.00, następne od 8.45 według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy o godz. 7.00.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze święte wg porządku niedzielnego, a taca przeznaczona jest w tym dniu na katolickie uczelnie.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl