zycieparafii.pl

05.jpg

Dzień Papieski 2015W najbliższą niedzielę 11 października 2015 r. obchodzić będziemy XV DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem "Jan Paweł II - papież rodziny". W tym dniu zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II wspierający młodzież z ubogich rodzin.

Podczas ubiegłorocznego, XIV Dnia Papieskiego, na program stypendialny, zebrano ok. 7,5 mln zł. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia otacza opieką 2,5 tys. uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, pochodzącej z małych miejscowości i z terenów wiejskich. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego jest bezpośrednim nawiązaniem do zwołanych przez Franciszka obrad XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Dzień Papieski przypada w trakcie odbywającego się w Rzymie Synodu o Rodzinie.

Wydarzeniom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświecają słowa św. Jana Pawła II, że "rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu."

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl