Zapraszamy młodych (ciałem i duchem:) ), do uczestnictwa w XIV Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Lednica 2000 - 5. czerwca 2010

Organizowany jest wyjazd z naszej parafii - koszt 40 zł (autokar, parking, materiały lednickie).

Zapisy w zakrystii (minimalny wiek 14 lat). Ilość miejsc ograniczona!

XIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą

Kobieta- dar i tajemnica

5 czerwca 2010 roku

Pragniemy zgłębić tajemnicę kobiety, uświadomić sobie doniosłość obecności kobiet pośród nas, poznać lepiej archetyp Ewy, misję Maryi, a w nich każdej kobiety, naszych matek i sióstr, a ostatecznie Kościoła, który również jest kobietą, małżonką Chrystusa.

Kobiecość obecna w naszej polskiej kulturze objawia się poprzez pieśń "Bogurodzica", najstarsze zdanie po polsku z księgi henrykowskiej, wiersz Słoty o zachowaniu się przy stole, wyznanie kardynała Stefana Wyszyńskiego o wstawaniu na widok kobiet czy wspaniały i wielki hołd polskiej kobiecie w wymiarach Tysiąclecia złożony przez Jana Pawła II w Gnieźnie.

Prawdziwy mężczyzna, tak jak Adam w raju  budzi się na widok kobiety. Stąd kobiecość jest skarbem i darem. Kobiety ubogacają i obdarowują nas sobą. Czynią nas wrażliwszymi i delikatniejszymi. To promieniowanie kobiecości jest bogactwem naszej polskiej, chrześcijańskiej kultury.

Zapraszamy Was nad Lednicę, abyśmy wzajemnie ubogacili się tym wymiarem naszego człowieczeństwa.

Czekamy na Was!

Program Spotkania

08.00 Otwarcie Pól Lednickich
09.00 Możliwość spowiedzi