advent17

Rozpoczęliśmy adwent czas przygotowania na powtórne przyjście Jezusa na ziemię oraz czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Adwent rozpoczyna również nowy rok liturgiczny w Kościele. W pierwszą niedzielą adwentu wchodzi w życie nowy dwuletni program duszpasterski dla Kościoła katolickiego w Polsce, przygotowany przez Komisję Duszpasterstwa KEP pod hasłem „Duch, który umacnia miłość …”

Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała 6zł, duża 13zł.
W czasie adwentu Roraty odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę Msza św. wieczorna o godz. 18.30.

Zbiórka żywności w ramach akcji Diecezjalnej Caritas, prowadzona przez Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Biedronce na ul. Saturna w piątek od godz. 16.00 do 20.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 20.00.

W drugą niedzielę adwentu (10.12.2017 r.) dzieci z Domu Dziecka przeprowadzą sprzedaż własnoręcznie wykonanych pierniczków świątecznych, z których zebrane środki przeznaczą na prezenty świąteczne po Mszach św. o godz. 10.00, 11.15 i 12.30 za tydzień.
Adwentowy Wieczór Młodych – czuwanie młodzieży dla klas VII i starszych w Grodowcu w sobotę rozpoczyna się o godz. 18.00. Wyjazd młodzieży z naszej Parafii o godz. 17.00. Koszt 10 zł, zapisy i wpłaty w zakrystii lub u katechetów w szkołach.

Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Cyran rozpoczną się w III tygodniu Adwentu i potrwają od niedzieli do wtorku.