zycieparafii.pl

05.jpg

triduumRozpoczęliśmy Wielki Tydzień w którym przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek: 18.15 wprowadzenie w liturgię i Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. W czasie liturgii obrzęd obmycia nóg. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji i Adoracja do północy, rozpocznie ją śpiew I części ,,Gorzkich Żali”.

Wielki Piątek: Obowiązuje post ścisły i abstynencja. Adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji (tzw. Ciemnicy) od godz. 6.00; Jutrznia o godz. 7.00 (przynosimy brewiarze); ,,Adoracja z Maryją przy Grobie” o godz. 9.00. Droga Krzyżowa połączona z Nowenną i Koronką do Miłosierdzia Bożego ulicami naszej Parafii o godz 15.00. Jedną z intencji będzie wynagrodzenie za grzechy aborcji. W pozostałe dni nowennę będziemy odprawiać 10 min. przed wieczorną Mszą św. Na Drogę Krzyżową przynosimy ozdobione krzyże. Wprowadzenie w liturgię o godz. 18.15, uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja aż do przygotowania do Liturgii Wigilii Paschalnej.

Wielka Sobota: Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. Poświęcenie pokarmów od 10.00 do 16.00 co godzinę. W tym czasie będzie wystawiony kosz na żywność na paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Wprowadzenie w liturgię o godz. 21.45, Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 22.00 - przynosimy ze sobą świece. Na zakończenie liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -Msza św. o godz. 6.00 (bez procesji), pozostałe od 8.45 wg porządku niedzielnego. W II Dzień Świąt – Msze św. według porządku niedzielnego.

 

PLAN TRIDUUM i PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTEGO SAKRAMENTU

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl