caritasŚwiece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w cenie: mała 6zł, duża 13zł.
Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc w dostarczaniu odzieży zimowej (kurtki, spodnie, buty w dobrym stanie) którą można przynosić w poniedziałek środę lub piątek w godz. od 10.00 do 13.00. Zespół przekaże odzież bezdomnym korzystającym z pomocy parafialnego Caritasu. Dziękujemy za dotychczasową pomoc.
W dniach 07-08.12.2018 w sklepach Biedronka i Delikatesy Centrum przy ul. Gwiaździstej Caritas naszej parafii przeprowadzi zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących.

XXV Jubileuszowa edycja akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.

Akcja od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także  leczenie i rehabilitacje.

Co roku diecezjalne Caritas w całej Polsce rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu  każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje wsparcie i pomoc, a w naszej diecezji każdego roku około 1000 dzieci wyjeżdża na wakacje. W roku 2018 było to 1042 dzieci.

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jako jedna z pierwszych włączyła się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już w 1994 roku i przez te lata rozdysponowała łącznie ponad 2 miliony świec w obrębie naszej diecezji.

Od wielu lat na stołach wigilijnych w naszej diecezji nie zabrakło świecy Caritas. Nie było roku, w którym akcja nie byłaby kontynuowana.

W tym roku w naszej diecezji dystrybuujemy ponad 90 000 świec:

Duża- ofiara 13 zł

Mała- ofiara 6zł

Część dochodu z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas, a część wraca do Caritas Diecezjalnej.

Tradycyjnie akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest dziełem ekumenicznym realizowanym zarówno przez Kościół rzymskokatolicki, prawosławny i ewangelicki.

Dystrybucja świec rozpoczęła się w I Niedzielę Adwentu (tj. 2 grudnia 2018) i potrwa do Świąt Bożego Narodzenia lub do wyczerpania zapasów. Świecę można nabyć w każdej parafii po każdej Mszy św.

Koordynator akcji: Sylwia Grzyb; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 600 990 394