Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania pod hasłem „Idźcie i głoście" w 37 Pieszej Pielgrzymce z Głogowa na Jasną Górę w dn. 2-12 sierpnia 2017 r. Zapisy w zakrystii. Formularz na intencje pielgrzymkowe do pobrania przy wyjściach z kościoła, wypełniony z ofiarą na potrzeby pielgrzymki można składać w zakrystii.

Spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę (16 lipca 2017 r.) po Mszy Św. o godz. 18:30.

Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy niebieskiej w niedzielę, 16.07.2017 r. po Mszy św. o godz. 18:30. Będzie możliwość zapisania się na pielgrzymkę, a także zasiegnięcia większej garści informacji.

XXXIV Piesza Pielgrzymka

z Głogowa na Jasną Górę

GRUPA NIEBIESKA

ZAPISY

Bardzo prosimy osoby, które chcą wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce Głogowskiej na Jasną Górę do zapisywania się w zakrystii. Informacje u ks. Piotra, przewodnika grupy niebieskiej.

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

Zapraszamy na spotkanie uczestników pielgrzymki w środę, 30 lipca, po Mszy św. o godz. 18.30 w salce nr 4.

Noclegi

Prosimy również osoby chętne, które mogłyby przyjąć pielgrzymów na nocleg 01.08, aby zgłaszać się w zakrystii i podać taką informacje.

Autokar

Organizowany jest autokar na tak zwany ostatni etap pielgrzymki, aby ci którzy nie mogli wziąć udziału w całej pielgrzymce uczestniczyli chociaż ostatni dzień. Wyjazd spod naszego Kościoła 11.08. o godz. 2300; koszt 60 zł.

Zapisy w zakrystii od 27 lipca.

xxxiv ppg 2014 plakat 1000pxmXXXIV Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę odbyła się w dniach 2-12 sierpnia 2014 r. pod hasłem "Matko do Syna Swego nas prowadź".

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli dzieło Duchowego Pielgrzyma i łączyli się z nami duchowo na modlitwie. Wielkie Bóg zapłać.

Spotkanie popielgrzymkowe w niedzielę, 21 września, po Mszy św. o godz. 18.30 w salce nr 4.

Piesza Pielgrzymka GłogowskaJesteś stać się apostołem zaproszony Chrystusa. Dlatego też dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

Pielgrzymka to droga, którą przebywa się razem z Chrystusem, to droga na której On daje się bliżej poznać, bardziej doświadczyć. Na tej drodze uczy i przygotowuje do czegoś więcej, niż tylko do bycia biernym członkiem Kościoła. Pielgrzymka to droga, gdzie każdy jest świadkiem wielu cudów.

Pielgrzymka to nie tylko spotkanie miłującego Chrystusa, ale także trud. Trud wędrówki wynikający z miłości człowieka do Boga. To trud wysiłku fizycznego – bolące nogi, twarde podłogi i wczesne wstawanie, upał i pragnienie; deszcz i zimno. A w zamian za to Chrystus daje satysfakcje, poczucie bliskości, sens cierpienia i jedność. Bo Jezus jednoczy nas i sprawia że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami – jedną rodziną; i nie musimy wstydzić się wiary. Wspólna modlitwa, wspólne posiłki, wspólna wędrówka, a nade wszystko Eucharystia i słowo Boże każdego dnia.

Pielgrzymka to lekcja życia, życia ewangelią. To nic, jak widzimy w dzisiejszym słowie Bożym, że Jezus z apostołami byli zmęczeni fizycznie i może brakowało sił – ale na pewno mieli pod dostatkiem miłości, wiary, radości i zapału. Mieli Jezusa i siebie.

Odkryj bracie i siostro sens chrześcijaństwa – do bycia w drodze z Chrystusem. Zostań jego apostołem. Doświadcz Jego miłości.

zobacz plakat

Grupa niebieska 2011