zycieparafii.pl

05.jpg

Głogów, dn. 9 marca 2014 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

 1. W czwartek, 13 marca, I rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie.
 2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania z grupy ks. Ryszarda i ich rodziców: w poniedziałek dla dziewcząt, we wtorek dla chłopców. Spotkania po Mszy wieczornej, ok. 19.15 w kościele.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne ,,Ad Gentes".
  O godz. 16.00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, zaś w każdy piątek DROGA KRZYŻOWA:
  • po Mszy świętej o godz. 9.00
  • godz. 17.00 – dla dzieci;
  • godz. 18.00 – dla dorosłych;
  • godz. 19.15 – dla młodzieży;
  Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust za siebie bądź za osobę zmarłą.
 5. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do dzielenia się swymi dobrami z najuboższymi. Jałmużna gładzi grzechy i uwalnia nas z egoizmu. Przy wyjściu z kościoła są umieszczone skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
 6. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 odbędą się w dniach 10-12 marca, zaś dla Szkoły Podstawowej nr 10 w dniach 2-4 kwietnia. Rekolekcje parafialne w V Niedziela Wielkiego Postu.
 7. Adoracja prowadzona przez wspólnotę dla Intronizacji NSPJ przez okres Wielkiego Postu będzie w każdy piątek, w Kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 8. Warsztaty muzyczno-liturgiczne przed Triduum Paschalnym prowadzone przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie naszej diecezji odbędą się w naszej parafii w dniach 14-16 marca br. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie Mszą w niedzielę o 12.30. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakatach.
 9. I Komunia Święta. W tym roku w IV niedzielę maja, tj. 25 maja, za rok również w IV niedzielę maja, tj. 24 maja, zaś w 2016 r. nie będzie I Komunii św. – dzieci, które w tym roku rozpoczną naukę w szkole pójdą do I Komunii w III klasie szkoły podstawowej.
 10. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla Caritas. Informacje na ulotkach.
 11. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: Na uroczystość kanonizacji bł. Jana Pawła II w dniach 24-30 kwietnia 2014 r. i Sanktuaria Francji, Hiszpanii i Portugalii w dniach 7-20 lipca 2014 r. Jest kilka wolnych miejsc, zapisy w zakrystii. Pielgrzymka do Ziemi Świętej 8-15 października 2014 r. (szczegóły na plakatach, zapisy u ks. Rafała w kolegiacie). Pielgrzymka do Włoch ,,Szlakiem bł. Novarese" 8-22 maja 2014 r. (koszt 2500 zł; informacje u Cichych).
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby parafii i Kuchni Brata Alberta. Wszystkim solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Wdrożenie: Joomla - Solmedia.pl