Pielgrzymka śladami Bożego Miłosierdzia oraz Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego

14-19.06.2020
Dzień I (14.06.)
Wyjazd z Głogowa o godz. 13.30. Przejazd do Rywałdu Królewskiego. To tutaj, przy Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej znajduje się pierwsze miejsce odosobnienia kard. Wyszyńskiego, gdzie przebywał od 26 września do 12 października 1953 r. Zobaczymy celę, w której przetrzymywano Prymasa, na której ścianach zachowały się narysowane przez niego stacje drogi krzyżowej. Przejazd na nocleg w okolicach Brodnicy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Msza święta niedzielna do południa we własnym zakresie.
Dzień II (15.06.)
Śniadanie. Przejazd do Gietrzwałdu. Zobaczymy Sanktuarium upamiętniające jedyne na ziemiach polskich objawienia maryjne, w trakcie którego Maryja przemawiała w języku polskim. Msza Święta. Przejazd do Stoczka Klasztornego. W tutejszym klasztorze w okresie pomiędzy 12 października 1953 do 6 października 1954 więziony był Kardynał Wyszyński. To tutaj oddał się w macierzyńską niewolę Maryi. Zwiedzanie miejsc pamięci związanych z pobytem Stefana Wyszyńskiego. Przejazd do Świętej Lipki. Wizyta w jednym z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce słynącego z przepięknych koncertów organowych. Przejazd na nocleg w okolicy Suwałk. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień III (16.06.)
Śniadanie. Przejazd do Kowna – Spacer po Starówce – ruiny zamku, archikatedra Św. Piotra i Pawła, plac ratuszowy, przy którym znajduje się kościół i zabudowania dawnego kolegium jezuickiego, gdzie jako nauczyciel pracował Adam Mickiewicz. Przejazd do Szydłowa – litewskiego Lourdes – miejsca objawienia Matki Bożej w 1612 roku. Msza Święta. Przejazd w okolice Szawli na słynną Górę Krzyży, gdzie od upadku powstania listopadowego zaczęto ustawiać krzyże. Przejazd na nocleg do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja
Dzień IV (17.06.)
Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. Cmentarz na Rossie, na którym spoczywa matka oraz serce Józefa Piłsudskiego. Najpiękniejszy w Wilnie kościół Piotra i Pawła. Przejazd do domku siostry Faustyny Kowalskiej, gdzie miała ona objawienia Chrystusa Miłosierego. Zwiedzanie wileńskiej starówki. Ostra Brama, w której zobaczymy słynny obraz MB Ostrobramskiej – Msza Święta, Świątynia Unicka, Cela Konrada, Cerkiew św. Ducha, Plac Ratuszowy, niezwykle urocze boczne uliczki starówki, Kościół Św. Trójcy ze słynnym obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński wraz z dziedzińcami i kościołem św. Janów. Czas wolny, a po nim dalsze zwiedzanie: Plac katedralny, Góra Trzech Krzyży. Przejazd do Troków – zwiedzimy zamek wielkich książąt litewskich ( z zewnątrz). Przejście ulicą Karaimską, przy której do dziś znajdują się domy zamieszkane przez Karaimów do Sanktuarium MB Trockiej. Msza Święta. Możliwość degustacji dań kuchni karaimskiej. Przejazd na nocleg w okolicach Wigier.
Dzień V (18.06.)
Śniadanie. Śniadanie. Przejazd do Wigier. Zwiedzanie dawnego klasztoru kamedulskiego, w którym w 1999 r. zatrzymał się na wypoczynek papież Jan Paweł II. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim do Studzienicznej – dziś części Augustowa, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położone pośród jezior Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Msza Święta. Przejazd do Sokółki – miasteczka znanego z cudu eucharystycznego, który miał tutaj miejsce w 2008 r. Pamiątką po nim jest wystawiony w bocznej kaplicy relikwiarz z korporałem. Przejazd do Sanktuarium w Świętej Wodzie – nazywanej „Polską Górą Krzyży” – modlitwa u stóp Obrazu Matki Bożej Bolesnej. Przejazd na nocleg w okolicach Białegostoku. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień VI (19.06.)
Śniadanie. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Rynek, Katedra, Pałac Branickich zwany również Wersalem Podlasia (z zewnątrz) wraz z pięknymi ogrodami. Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, gdzie znajdują się relikwie błogosławionego Ks. Michała Sopoćko. Przejazd do Zuzeli – położonej nad Bugiem wioski rodzinnej Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzanie rekonstrukcji Szkoły Powszechnej, w której wnętrzach odtworzono wnętrze domu rodzinnego Prymasa Tysiąclecia, a także salę szkolną, do której w latach 1908-1910 uczęszczał młody Wyszyński. Przejazd do Warszawy. Spacer po warszawskiej starówce, w trakcie którego odwiedzimy Katedrę Św. Jana, gdzie pomodlimy się przy grobie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obiadokolacja. Uczestnictwo w pokazie multimedialnym w Warszawskim Parku Fontann (spektakl woda, światło, dźwięk). Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.
Zapewniona duchowa opieka kapłana.
Cena: 1170 zł
Cena obejmuje:
Transport, opłaty drogowe, parkingi;
5 noclegów. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji.
Obiad w drodze powrotnej
Opieka pilota – przewodnika
Przewodnik miejscowy w Wilnie
Ubezpieczenie KL i NNW
System tourguide
Bilety wstępów
Rejs po Kanale Augustowskim
Klasztor Wigry