Wielki Post

W środę popielcową (26 lutego) rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Post ścisły w tym dniu obowiązuje wszystkie osoby w przedziale wieku 18-60 lat. Msze św. w środę w naszej parafii o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 16:00, 17:00 i 18:30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów. Jałmużnę postną będzie można składać do oznaczonych skarbonek. Przypominamy, że szczególnie są do niej zobowiązane osoby, które w ostatnim roku korzystały z różnego rodzaju dyspens.
W piątek, 28 lutego, Diecezjalny Dzień Postu i Modlitwy w intencji młodzieży. Intencja szczegółowa brzmi: o łaskę żywej wiary dla młodzieży i odwagę życia nią na co dzień oraz w intencji tegorocznych maturzystów – o dobre rozeznanie swojego powołania.
Pierwszy piątek Wielkiego Postu to także dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele. Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie o godz. 18:30. W naszej parafii intencja ta będzie towarzyszyć nam podczas nabożeństw drogi krzyżowej.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9:00, o godz. 17:00 dla dzieci, o godz. 18:00 oraz po Mszy św. o godz. 18:30 dla młodzieży.
Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30.