Plakat Rowerowej Pielgrzymki Głogowskiej na Jasną Górę 2020

IX Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę.

Zapraszamy na IX Rowerową Pielgrzymkę Głogowską na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 29.07 – 1.08. 2020. Koszt pielgrzymki to 500zł, w skład którego wchodzą noclegi, ubezpieczenie, wyżywienie, powrót autobusem do Głogowa. Zapisy i szczegóły odnośnie pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej pielgrzymki www.rowerowa.glogow.pl.

Tegoroczna pielgrzymka z powodu epidemii SARS-CoV-2 nie odbędzie się w planowanym wcześniej terminie 2 – 5 lipca 2020 r. Mimo trudności i przeszkód, planujemy pojechać w tym roku na Jasną Górę i przedstawiamy nowy termin. IX Rowerowa Pielgrzymka Głogowska odbędzie się w dniach 29 lipca – 1 sierpnia 2020 r.

Zasady tegorocznej pielgrzymki będą podporządkowane regulacjom Głównego Inspektora Sanitarnego, które zostały ogłoszone w dniu 9 czerwca. Tych rygorystycznych zasad jest wiele i pociągają one za sobą znacznie wyższe koszty organizacyjne. Ze zrozumiałych przyczyn (z uwagi na obowiązującą sytuację) liczymy się z brakiem wsparcia sponsorów. Koszt uczestnictwa w tegorocznej pielgrzymce wynosi 500zł (wraz z przejazdem powrotnym i transportem rowerów do Głogowa).

Mimo wyjątkowych okoliczności, pielgrzymka nie utraci swego podstawowego wymiaru duchowego. Przewodnikiem tegorocznej pielgrzymki będzie ks. Marcin Woźniak.

Podobnie jak w latach ubiegłych jedziemy rowerami na Jasną Górę przez 4 dni. Każdego dnia będzie czas na modlitwę, Mszę św. oraz wieczorne czuwanie. Zmianie ulegną przede wszystkim noclegi. W tym roku nocować będziemy w Hostelach, Hotelach lub ośrodkach wypoczynkowych, w pokojach 1-osobowych lub rodzinnych (nie będziemy nocować w szkołach, salach gimnastycznych, itp.). Wyżywienie będzie wydawane indywidualnie (3 posiłki), w jednorazowych naczyniach (nie będzie stołu szwedzkiego), poczęstunek między etapami także będzie porcjowany indywidualnie, zwykle bez współpracy z lokalną społecznością. Podczas całej pielgrzymki będzie obowiązek:

  • zakrywania nosa i ust w kościele,
  • zachowania dystansu społecznego pomiędzy pielgrzymami w czasie odpoczynku i przejazdu.

Zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy prowadzone są online – zapisz się, zapisy prowadzone są do 25 lipca 2020 r. włącznie. Na pielgrzymce nie obowiązuje limit miejsc. Szczegółowe informacje będą podawane na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia profilu na Facebook’u.

W tym roku będzie także możliwość duchowego pielgrzymowania, m.in. transmitowane będą Msze św. oraz spotkania modlitewne.