Roraty 2020: Cud nad cudami

W niedzielę 29 listopada rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania przygotowania na przyjście Pana.

Najbardziej charakterystycznym zwyczajem adwentowym, zwłaszcza w Polsce, są Roraty. Jest to Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwykle bardzo wcześnie rano.

Msza roratnia będzie sprawowana w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 06:30.

Nazwa “roraty” pochodzi od pierwszego słowa łacińskiej pieśni na wejście śpiewanej w okresie Adwentu – “Rorate coeli” (Niebiosa, spuśćcie rosę).

Roraty z „Małym Gościem”. Tegoroczny temat „Cud nad cudami” nawiązuje do hasła roku liturgicznego i duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.