Ogólnopolska Akcja „Muzyka – wsparcie osób w depresji”

Chór Beati Cantores włącza się w tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Depresją poprzez udział w Ogólnopolskiej Akcji „Muzyka – wsparcie osób w depresji”.

Z tej okazji zapraszamy 20 lutego (niedziela) o godz. 12:30 na Mszę Świętą w kościele pw. NMP Królowej Polski, natomiast 24 lutego (czwartek) o godz. 18:00 na próbę otwartą w salce nr 4 przy parafii NMP Królowej Polski w Głogowie.

Ogólnopolska Akcja „Muzyka – wsparcie osób w depresji”

Włączając się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją fundacja Chórtownia oraz Ogólnopolska Konferencja „Mam głos” organizują akcję „Muzyka – wsparcie osób w depresji”. Jej głównym założeniem jest propagowanie śpiewu chóralnego jako formy wspomagania procesu wychodzenia z choroby. Równie ważnym działaniem jest szerzenie profesjonalnej wiedzy na temat depresji, dzięki wsparciu zaangażowanych psychologów i psychoterapeutów.

Od 19 do 27 lutego ponad 40 zgłoszonych do Akcji chórów z całej Polski zorganizuje koncerty połączone z prelekcją na temat depresji. Zespoły zaproszą również do aktywnego udziału w próbach otwartych, podczas których wszyscy chętni (a zwłaszcza cierpiący na zaburzenia nastroju) będą mogli osobiście doświadczyć jak kolektywny śpiew pozytywnie wpływa na samopoczucie. We współpracy z lokalnymi parafiami chóru podejmą się również muzycznej oprawy liturgii.

Organizatorzy zaprosili także do udziału Ośrodki Wsparcia Zdrowia Psychicznego, które podczas wydarzeń artystycznych zapewnią rzetelną dawkę wiedzy na temat depresji.

Ogólnopolska Akcja „Muzyka – wsparcie osób w depresji” odbędzie się w terminie od 19 do 27 lutego włączając się w obchody, przypadającego 23 lutego Światowego Dnia Walki z Depresją.

Szczegóły wydarzenia można poznać odwiedzając profil portalu Chórtownia na Facebooku oraz Ogólnopolskiej Konferencji MAM GŁOS.