Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post

W Środę Popielcową Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 17:00 i 18:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki postne w tym jeden do syta) wszystkie osoby od 18 do 60 roku życia. Środa popielcowa to dzień solidarności z kapłanami – seniorami w środę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
W środę nie obchodzi się Święta Katedry św. Piotra, Apostoła, ale pozostaje możliwość zyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie modlitw „Ojcze nasz…” i „Wierzę”.
Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątek: po Mszy św. o godz. 9:00, o godz. 1:700 (dla dzieci), o godz. 18:00 oraz po Mszy św. o godz. 18:30 (dla młodzieży).
Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17:30.