Boże Ciało

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze św. w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7:30, 9:30, około 12:30 po zakończeniu procesji i o 18:30. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30 ulicami Keplera, Galileusza, Plutona, Kosmonautów Polskich i Gwiaździstą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Krąg Biblijny i LSO, II – Neokatechumenat, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Żywy Różaniec.
Na procesję Bożego Ciała zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców w strojach komunijnych do niesienia poduszek, chętnych panów do niesienia baldachimu oraz osoby do niesienia feretronów. Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań i domów na trasie procesji.
W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo o godz. 18:00 z procesją wokół kościoła, następnie Msza św.
Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Bożego Ciała wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii.