Przewodniczący Episkopatu: 25 lipca br. dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Europie

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu ws. dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że Kościół w Polsce pragnie … Czytaj dalej Przewodniczący Episkopatu: 25 lipca br. dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Europie

41. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę

W dniach 2-12 sierpnia 2021 r. odbędzie się 41 . Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję“. Zapisy przez internet na stronie www.pielgrzymka.glogow.pl lub w zakrystii. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego i materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma w zakrystii. Jak co roku, przed wyruszeniem pielgrzymki, odbędą się spotkania przedpielgrzymkowe. … Czytaj dalej 41. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę

Zniesienie dyspensy od zachowania pierwszego Przykazania Kościelnego

Informujemy, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

Serdecznie zapraszamy na Msze świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w poniedziałek o godz. 18.30 w naszej parafii. Przyjdź i zaczerpnij niesamowitej Bożej łaski!

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [FOTOGALERIA]

Msze św. w uroczystość Bożego Ciała o godz. 7:30, 9:30, po procesji ok. 12:30, 16:00 i 18:30. Procesja do 4 ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 930 i przejdzie ulicami: Keplera, Merkurego, Saturna i Gwiaździstą do kościoła. Zachęcamy do udekorowania okien na trasie przejścia procesji. Prosimy, by uczestnicy procesji mili założone maseczki … Czytaj dalej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [FOTOGALERIA]

50 lat kapłaństwa ks. Janusza Michalaka [FOTOGALERIA]

31 maja 2021 r. rezydent naszej parafii ks. Janusz Michalak obchodzić będzie 50 rocznicę święceń kapłańskich, które przyjął w 1971 r. w we katedrze wrocławskiej. Z tej okazji nasza wspólnota modliła się w intencji Jubilata w czasie mszy świętej 30 maja 2021 r. o godz. 12:30. Ksiądz Janusz był m.in. proboszczem parafii w Rapocinie, a … Czytaj dalej 50 lat kapłaństwa ks. Janusza Michalaka [FOTOGALERIA]

X Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Jubileuszowa X rowerowa pielgrzymka głogowska organizowana przez naszą parafię odbędzie się w tym roku w dniach 1- 4 lipca 2021 r. W czasie stanu epidemii, zasady uczestnictwa będą dostosowane do zaleceń jakie będą dotyczyły ruchu pielgrzymkowego. Ubiegłoroczne doświadczenie pozwoli na bezpieczne uczestnictwo. Kolejne informacje będą publikowane w najbliższym czasie.  Aktualne informację na temat pielgrzymki można … Czytaj dalej X Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

22.05 (sobota) wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Głogowa zapraszają do wspólnego czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie. Czas naszej wspólnej modlitwy rozpoczniemy od godz. 21. Szczegółowy plan: 21:00 Apel Jasnogórski wraz z odsłonięciem obrazu. 21:05 – 21:10 Przywitanie wszystkich. 21:10 – 21:30 Zawiązanie wspólnoty modlitwą. 21:30 … Czytaj dalej Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość NMP Królowej Polski w Głogowie

W poniedziałek, 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustowa w naszej parafii w poniedziałek. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 6:00 Kazania wygłosi o. Ireneusz Homoncik. Codziennie o godz. 18:00 nabożeństwo majowe – śpiew Litanii Loretańskiej.   … Czytaj dalej Uroczystość NMP Królowej Polski w Głogowie

XIII Tydzień Biblijny i V Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej (w 2021 roku – 18 kwietnia) i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. Zaczynając od niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb … Czytaj dalej XIII Tydzień Biblijny i V Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie
Plac Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 1
67-200 Głogów

nr konta 54 10902079 0000 0005 4410 8848
Santander Bank Polska Spółka Akcyjna