Intronizacja domu i rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Każda rodzina może zaprosić przygotowaną przez Misjonarzy Międzynarodowego Przymierza Świętej Rodziny – Misyjną Grupę aby intronizować swój dom, rodzinę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Przyjęcie aktu intronizacji rodzin jest odpowiedzią na usilne wołania Jezusa i Jego Matki, by w tych Sercach szukać schronienia przed atakami złego,  a także, by Je czcić, miłować i … Czytaj dalej Intronizacja domu i rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post

W Środę Popielcową Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 17:00 i 18:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki postne w tym jeden do syta) wszystkie osoby od 18 do 60 roku życia. Środa popielcowa to dzień solidarności z kapłanami – seniorami w środę. Taca w tym dniu przeznaczona jest … Czytaj dalej Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post

Nabożeństwo Pierwszego Piątku i Pierwszej Soboty Miesiąca luty 2023

Nabożeństwo Pierwszego Piątku i Pierwszej Soboty Miesiąca ku czci Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi PRZYMIERZE DWÓCH SERC Pierwszy piątek 3 lutego 2023 r. 17.30               Różaniec biblijny – Tajemnice BOLESNE (str. 33) /                          ROZPOCZĘCIE SPOWIEDZI                          Papież Leon XVIII Modlitwa o wyzwolenie 18.30               Msza św. I Piątku ku czci Najświętszego Serca Jezusowego (str. … Czytaj dalej Nabożeństwo Pierwszego Piątku i Pierwszej Soboty Miesiąca luty 2023

Kolęda 2022 – dalszy plan 22-30.01.2023 r.

Wizyta duszpasterska tzw. „KOLĘDA” w tym roku w naszej parafii odbędzie się w sposób tradycyjny. W tygodniu rozpoczynamy o godz. 15:30, w soboty o godz. 11:00 natomiast w niedzielę od godz. 15;00.  Plan kolędy na najbliższy tydzień: 22. 01. 2023r. niedziela – ul. Andromedy numery parzyste 42 – 60 i numery nieparzyste 1 – 7. … Czytaj dalej Kolęda 2022 – dalszy plan 22-30.01.2023 r.

Papież Benedykt XVI nie żyje.

Msza Święta żałobna w intencji śp. Benedykta XVI sprawowana będzie w naszym kościele 5 stycznia 2022 r. (czwartek) o godz. 7:00.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Narodzenie Pańskie – Pasterka

Msze święte Pasterskie w naszej parafii o godz. 20:30 dla dzieci, 22:00 dla młodzieży i 24:00. Taca z pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. bpa Wilhelma Pluty.

Rekolekcje Adwentowe

Od niedzieli (11.12.2022 r. )do środy przeżywamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi o. Tomasz Skibiński franciszkanin z Legnicy. Msze św. z nauką rekolekcyjną w pon., wt., i śr. o godz. 630, 900, 1700 i 1830. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę o godz. 815 oraz od godz. 1600 do 1830.

Roraty 2022

Roraty pod hasłem „Z NARODZENIEM JEZUSA BYŁO TAK…” od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, aby z lampionami uczestniczyć w tych Mszach św. Od poniedziałku do piątku po Mszy roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie adwentowe do salki na plebanii.  

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022: Świeca, która tworzy Polską Wigilię

I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci … Czytaj dalej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022: Świeca, która tworzy Polską Wigilię

Rada Stała KEP: Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana … Czytaj dalej Rada Stała KEP: Jan Paweł II podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich

Spektakl słowno-muzyczny ZAMEK WEWNĘTRZNY

Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny „Zamek wewnętrzny” do naszego kościoła w niedzielę 20 listopada 2022 r. o godz. 16:45. Spektakl słowno-muzyczny ZAMEK WEWNĘTRZNY mieszkania pierwsze słowa święta Teresa od Jezusa Doktor Kościoła wydanie poznańskie-Flos Carmeli muzyka: Zbigniew Małkowicz czytanie i śpiew : Marzena Małkowicz Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN Podczas procesu kanonicznego, który doprowadził do ogłoszenia  przez … Czytaj dalej Spektakl słowno-muzyczny ZAMEK WEWNĘTRZNY

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie
Plac Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 1
67-200 Głogów

nr konta 54 10902079 0000 0005 4410 8848
Santander Bank Polska Spółka Akcyjna

rowerowa
paradiz
baner-diecezja