09 października 2022 r. XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022 r.

• czwartek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
    • sobota – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  2. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie, uczestnictwo oraz wspólną modlitwę w Procesji Różańcowej we wspomnienie MB Różańcowej. Dziękujemy również siostrom zakonnym ze wspólnoty Przymierza Dwóch Serc za przybycie i przywiezienie figury Papieskiej Matki Bożej Fatimskiej.
  3. Dzisiaj obchodzimy niedzielę św. Franciszka pod hasłem „Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączmy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały stworzony świat.
  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII SP dzisiaj na Mszy św. o godz. 18:30. Po Mszy spotkanie formacyjne w kościele.
  5. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentów spowiedzi i I Komunii św. dzisiaj o godz. 16:00. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek SP nr 10, w środę SP nr 12, w czwartek SP nr 11 po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.
  6. Dzisiaj promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw i młodzieży, pełnym przykładów z życia.
  7. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne, prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenalną. Osoby dorosłe, samotne, młodzież, która pragnie pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, zapraszamy w poniedziałki i piątki po Mszy św. wieczornej w kościele.
  8. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:45.
  9. Rekolekcje „Uzdrowienie Serca” prowadzone przez Ojca Adama Szustaka Dominikanina, które odbędą się w Głogowskiej Kolegiacie od dnia dzisiejszego do 11 października. W tych dniach Msza św. o godz. 18:00 z kazaniem, a po Eucharystii konferencja. Szczegóły podane są również na plakatach.
  10. Różaniec pokutny w naszej parafii w czwartek o godz. 17:45.
  11. Czuwanie Fatimskie w Grodowcu, kończące 26 rok czuwań w czwartek. Nasza parafia będzie przewodniczyć tej modlitwie. Dojazd indywidualnie.
  12. Dzień Edukacji Narodowej w piątek. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach oświaty.
  13. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18:30. Po Eucharystii konferencja w salce nr 4. Kolejne spotkania od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej w salce nr 4.
  14. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski oraz kolejną rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas Mszy św. i różańca będziemy modlić się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II, o obfite łaski za jego wstawiennictwem, a także zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia przy wyjściach z kościoła.
  15. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć siostry zakonne ze wspólnoty Przymierza Dwóch Serc, które podczas Mszy św. wygłoszą krótką katechezę. Na Mszy św. o godz. 9:30 będzie zawierzenie naszej parafii, a na pozostałych zawierzenie Rodzin z możliwością zaproszenia sióstr do naszych domów.
  16. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się przez sakramenty święte.
  17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  19. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.