I Niedziela Adwentu 1 grudnia 2019 r.

I Niedziela Adwentu

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– we wtorek    – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,

– w środę        – wspomnienie św. Barbary – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którym patronuje,

– w piątek       – wspomnienie św. Mikołaja,

– w sobotę       – wspomnienie św. Ambrożego,

– w niedzielę   – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

1. Rozpoczynamy adwent. Zapraszamy na roraty – od pon. do sob. o godz. 630. Po Mszy roratniej od pon. do pt. zapraszamy dzieci na śniadanie do salki bł. Edmunda.
  2. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na głogowskie hospicjum. Liturgiczna Służba Ołtarza i Oaza rozprowadzają wypieki i ozdoby świąteczne.
  3. Od poniedziałku w godzinach popołudniowych do naszych mieszkań dotrą opłatki. Składane przy tej okazji ofiary można złożyć w kopercie na tacę. Zostaną one przeznaczone na konieczną wymianę ogrzewania ławkowego w naszym kościele.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra we wtorek, po Mszy św. wieczornej w kościele.
  5. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek, o godz. 1700 w salce bł. Edmunda; różaniec w intencji powołań o godzinie 1745 w kościele.
  6. Msza święta, po której modlitwa wstawiennicza z prośbą o uzdrowienie w parafii św. Klemensa w czwartek o godz. 1830. Przepraszamy za błędnie podaną datę w poprzednią niedzielę i zmianę terminu.
  7. Odwiedziny chorych: w czwartek ks. Marcin, w piątek ks. Proboszcz i ks. Mieczysław, w sobotę ks. Piotr.
  8. Zbiórka żywności prowadzona przez Caritas w ramach akcji „Tak, pomagam” w piątek i sobotę w Biedronce i Delikatesach Centrum na terenie naszej parafii.
  9. Możliwość uczczenia relikwii bł. Edmunda w sobotę po Mszy św. o godz. 900.
  10. Nabożeństwo I soboty rozpocznie się Mszą św. o godz. 1830. Na zakończenie możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
  11. Adwentowy Wieczór Młodych w Grodowcu odbędzie się w sobotę 7 grudnia. Wyjazd o godz. 1700 z parkingu przy kościele.
  12. Modlitwa w Godzinie Łaski w uroczystość NPNMP rozpocznie się w kościele w niedzielę o godz. 1200.Msza św. o godz. 1230 bez zmian.
  1. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień o godz. 1600.
  2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. Za tydzień dzieci z Domu Dziecka przy ul. Orbitalnej będą sprzedawać własnoręcznie wykonane pierniki po Mszach o godz. 11 i 1230. Dochód zostanie przeznaczony na wycieczkę do Krakowa i Zakopanego.
  4. Koncert Adwentowy w wykonaniu chóru Beati Cantores i Dominika Młąkosy w niedzielę, 8 grudnia o godz. 1700 w naszym kościele. Wstęp wolny.
  5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii poprowadzi ks. Jerzy Szakiel. Rozpoczną się 15 grudnia, w trzecią niedzielę adwentu, i potrwają do środy 18 grudnia. Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie czasu, by móc skorzystać z nauk oraz spowiedzi.
  6. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  7. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta oraz ofiary składane jako cegiełki na koronę dla MB Paradyskiej.
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.