1 MAJA 2022 R. III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna 01.05.2022 r.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego,
    • we wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki Polski,
    • w środę – wspomnienie św. Floriana,
    • w piątek – święto św. Ap. Filipa i Jakuba.
  2. Dziś Niedziela Biblijna – Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
  3. Gościmy w parafii panią Ludmiłę i pana Władysława Puzanowskich, którzy przybliżają nam życie i działalność bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, którego instalacja relikwii w naszej parafii przygotowywana jest na dzień naszego parafialnego odpustu.
  4. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 1800 (w środy o godz. 1745).
  5. Kolejne spotkania w ramach Seminarium Odnowy Wiary jutro po Mszy św. wieczornej w kościele.
  6. Uroczystość odpustowa w naszej parafii we wtorek 3 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu o godz. 1230, a o godz. 1700 koncert zespołu Lumen oraz chórów: Beati CantoresZa Tobą.
  7. Miejskie uroczystości patriotyczne w Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Pl. Konstytucji o godz. 1100. Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 1230 w naszym kościele.
  8. Msza św. w intencji hutników w kościele WNMP w Głogowie w środę o godz. 1000.
  9. Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwem do św. Józefa w środę o godz. 1745 w naszym kościele.
  10. Msza św. w intencji strażaków w środę o godz. 1830 w naszym kościele.
  11. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  12. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1715 w salce bł. Edmunda. Różaniec w intencji powołań połączony z nabożeństwem majowym o godz. 1745 w kościele.
  13. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Mieczysław i ks. Robert w piątek, ks. Piotr w sobotę.
  14. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  15. Nabożeństwo Pierwszej Soboty rozpocznie się o godz. 600.
  16. Diecezjalna Pielgrzymka LSO do Paradyża w sobotę.
  17. Diecezjalna Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Paradyża w niedzielę.
  18. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę, 8 maja, o godz. 1600. Po Mszy św. ostatnie spotkanie organizacyjne przed uroczystością I Komunii Świętej.
  19. Spotkania kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Roberta: w niedzielę 8 maja o godz. 1830 Msza św. i spotkanie w kościele oraz we wtorek 10 maja o godz. 1830 Msza święta i spotkanie w kościele.
  20. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra – chłopcy w poniedziałek 9 maja o godz. 1900 w salce nr 4.
  21. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  22. Informujemy, że w najbliższym czasie przystąpimy do prac remontowych przy ołtarzu MB Fatimskiej (schody) oraz przy murze oporowym przy Krzyżu Misyjnym.
  23. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Intencje Żywego Różańca:

Ogólna: O wiarę dla młodych, by będąc powołani do pełni życia w Maryi odkryli wzór słuchania, rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie służbie.

Parafialna: Aby kult bł. kard. Stefana Wyszyńskiego pogłębiał naszą miłość Boga, Ojczyzny i Maryi.