11 KWIETNIA 2021 r. Niedziela Bożego Miłosierdzia

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

1. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
  2. Uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 1500 w kościele.
  3. Przez cały tydzień Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 1500. Zachęcamy do czynnego włączania się w modlitwę i adorację.
  4. Zwracamy się z prośbą do mężczyzn o pomoc przy demontażu dekoracji świątecznych w poniedziałek po Mszy św. o godz. 900.
  5. Święto Chrztu Polski w środę. Zachęcamy do przyozdobienia mieszkań flagami.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Piotra w czwartek o godz. 1900. Osoby, które z uwagi na pandemię chcą jeszcze powstrzymać się od spotkań i formacji, będą miały możliwość kontynuowania przygotowań w późniejszym terminie.
  7. Zapisy uczniów kl. 7 SP pragnących rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania w nowej grupie w sobotę o godz. 1000 w kościele.
  8. Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. To Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Grupa Biblijna będzie czytać Słowo Boże 15 minut przed każdą Mszą św.
  9. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 630.
  10. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii św. z SP nr 10 i 11 w najbliższą niedzielę w czasie dodatkowej Mszy św. o godz. 1700. Spotkanie dla tych rodziców we wtorek, 20 kwietnia, o godz. 1900 w kościele.
  11. Przypominamy o trwającym spisie powszechnym oraz obowiązku włączenia się w formie samospisu drogą internetową lub w innej formie. Szczegółowe informacje w gablotce.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.
  15. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu dystansu także poza czasem sprawowania liturgii. W naszym kościele jednocześnie może przebywać 80 osób. Bardzo prosimy o zajmowanie pojedynczo i tylko oznaczonych Wejście do kościoła tylko głównymi drzwiami.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2021 r.:

Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracji oraz o dobre przygotowanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentów: pierwszej spowiedzi i Komunii św., bierzmowania i kapłaństwa.