11 PAŹDZIERNIKA 2020 R. XXVIII Niedziela Zwykła

– we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego,

– w czwartek – wspomnienie św. Teresy do Jezusa,

– w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

– w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

1. Przeżywamy Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła możliwość złożenia ofiary od puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. W czasie Msza św. o godz. 1100 nastąpił przyjęciem kandydatów do grona ministrantów.
  3. W czasie Mszy św. o godz. 1600 dzieci z kl. III i ich rodzice rozpoczną swoje przygotowania do I Komunii św. W czasie Eucharystii dzieciom zostaną pobłogosławione różańce. Spotkanie dla rodziców tych dzieci we wtorek i w środę (13 i 14 października). We wtorek dla rodziców dzieci ze SP nr 10 i 11, w środę dla rodziców dzieci z SP nr 12.
  4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1745. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1700.
  5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w naszej parafii w poniedziałek o godz. 1830.
  6. Czuwanie Fatimskie w Grodowcu we wtorek o godz. 1900. Różaniec pokutny w naszej parafii o godz. 17
  7. Dzień Edukacji Narodowej w środę. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach oświaty.
  8. Kolejna rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w piątek. W tym dniu szczególnie módlmy się, przez jego wstawiennictwo, o wierność dziedzictwu, które nam zostawił.
  9. Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszym kościele w sobotę o godz. 1000.
  10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w niedzielę 18 października Mszą św. o godz. 1830.
  11. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
  12. Bp Tadeusz Lityński przychyla się do inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i zachęca duszpasterzy oraz wiernych do udziału w ogólnopolskiej nowennie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22 października br. będą obradować nad niezgodnością z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji. Nowenna rozpoczyna się w dzień fatimski, 13 października, i zakończy 21 października, w przededniu wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II.
  13. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  15. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.