12 WRZEŚNIA 2021 R. XXIV Niedziela Zwykła

– we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– w środę – wspomnienie MB Bolesnej,

– w czwartek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana,

– w sobotę – święto św. Stanisława Kostki.

1. Dziś beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Chcemy w parafii podziękować Panu Bogu za ten dar nowych błogosławionych Kościoła w dniu 26 września w czasie Mszy św. o godz. 1230. Do udziału w tej Eucharystii serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie i modlitewne naszej parafii. Niech połączy nas wspólna modlitwa pełna radości i wdzięczności.
  2. Rozpoczynając Rok Szkolny i Tydzień Wychowania apelujemy do rodziców, którzy przy chrzcie świętym swoich dzieci zobowiązali się do ich katolickiego wychowania w wierze, by zwrócili uwagę na uczestnictwo dzieci w katechezie szkolnej. Brak katechizacji utrudnia rozwój wiary, a dodatkowo niesie ze sobą konsekwencje braku możliwości przystąpienia do sakramentu bierzmowania, uniemożliwia także pełnienie funkcji rodzica chrzestnego. Ukończenie katechizacji na poziomie szkoły średniej jest też jednym z wymogów przy zawieraniu sakramentalnego małżeństwa.
  3. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dziś o godz. 1600. Spotkanie dla rodziców tych dzieci z SP nr 10 i 11 we wtorek, a z SP nr 12 w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
  4. Różaniec fatimski w naszej parafii w poniedziałek o godz. 1730 w kościele.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grup ks. Adama i ks. Piotra w poniedziałek o godz. 1900 w kościele.
  6. Nabożeństwo Fatimskie w Grodowcu w poniedziałek o godz. 1900.
  7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w święto Podwyższenia Krzyża Świętego we wtorek o godz. 1745.
  8. Msza św. w int. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin z okazji święta patronalnego w środę o godz. 1830. Przed Eucharystią, o godz. 1745, różaniec do 7 boleści Matki Bożej połączony z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  9. Spotkanie dla uczniów kl. VII, którzy chcą rozpocząć przygotowania do bierzmowania i ich rodziców oraz tych uczniów kl. VIII, którzy z powodu pandemii nie rozpoczęli przygotowań w roku ubiegłym, a chcą rozpocząć przygotowanie, odbędzie się w czwartek o godz. 1700 w kościele.
  10. 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę w piątek. Msza św. polowa przy Pomniku Sybiraków na cmentarz przy ul. Legnickiej o godz. 1100.
  11. Pielgrzymka mężczyzn na  V Oblężenie Jasnej Góry, w dniu 18 września br.  organizowana jest z parafii św. Klemensa w Głogowie. Wyjazd o godz. 700, powrót po Apelu Jasnogórskim.
  12. Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w Rokitnie w sobotę 18 września o godz. 1500. Szczegółowe informacje na plakacie.
  13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.
  14. Msza św. z modlitwą uwielbienia w przyszłą niedzielę o godz. 1830.
  15. Męski Różaniec w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1930.
  16. Pielgrzymka Mężczyzna do Międzyrzecza odbędzie się w sobotę 25 września. Zapisy w zakrystii. Przy wyjściach z kościoła foldery z zaproszeniem i programem pielgrzymki.
  17. Krajowy zjazd Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie odbędzie się 25 września. Wyjazd z Głogowa o godz. 200, powrót ok. godz. 2300. Program spotkania wywieszony jest w gablotce. Koszt 65 zł. Zapisy w zakrystii.
  18. Kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja rozpocznie się w niedzielę 26 września o godz. 1800. W naszej parafii kurs przedmałżeński odbędzie się w drugiej połowie października.
  19. W gablotce można zapoznać się z apelem władz miasta dotyczącym trwającego powszechnego spisu, do którego każdy jest zobowiązany.
  20. Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Górnego Śląska w terminie 15-17 października. W programie Kamień Śl., Góra św. Anny, Pszów, Turza Śl. Piekary Śl., Leśniów, Częstochowa i Gidle. Koszt 450 zł. Więcej informacji w zakrystii i u ks. Piotra. Przy zapisie wpłata zaliczki w kwocie 200 zł.
  21. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  23. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.