14 MARCA 2021 R. IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare 14.03.2021 r.

– w piątek – św. Józefa Oblubieńca NMP – uroczystość. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Zbiórka do puszek na dekoracje i kwity do Bożego Grobu dziś przy wyjściach z kościoła.
  2. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z SP nr 12 dziś o godz. 1600. Spotkanie dla tych rodziców we wtorek, po Mszy św. wieczornej w kościele.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1730.
  4. Msze św. z ostatnią katechezą o modlitwie dziś o godz. 1830.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz.: 930, 1700 – dla dzieci, 1800 oraz 1900 dla młodzieży i wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć, a nie mieli wcześniej możliwości.
  6. Święto Patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek. Msza św. w intencji członków i ich rodzin o godz. 1830.
  7. Męski różaniec w piątek o godz. 1930 w kościele.
  8. 19 marca w uroczystość św. Józefa o godz. 15.00 w gorzowskiej katedrze zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie bp Tadeusz Lityński przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii otwierającej Rok Rodziny.
  9. Msza święta oraz spotkanie dla osób odprawiających rekolekcje „Oddanie 33” w sobotę o godz. 900.
  10. Przy wyjściach z kościoła zostały wyłożone teksty rachunku sumienia, które można pobrać i wykorzystać jako pomoc w przygotowaniu do spowiedzi wielkopostnej.
  11. Jałmużnę postną można składać do oznaczonych skarbon przy wyjściach z kościoła.
  12. Świec Caritas na stół wielkanocny rozprowadzane są przy wyjściach z kościoła.
  13. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je o. Mirosław – franciszkanin z Niepokalanowa. Msze św. z nauką rekolekcyjną w niedzielę, poniedziałek, wtorek i środę. Okazja do spowiedzi św. w czasie rekolekcji przed każdą Mszą św. oraz we wtorek i środę od 800 do 930 oraz od 1600 do 1830.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.