15 marca 2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zmienia się układ Mszy św. niedzielnych. Dodatkowe Msze św. zostaną odprawione o godz.: 7:00, 8:30 oraz 15:00.

Przypominamy, że na każdą z Mszy do kościoła będzie mogło wejść maksymalnie 50 osób. Ograniczenie dotyczy także nabożeństw pasyjnych. Możliwość wejścia tylko przez wejście główne.

1. Zgodnie z zarządzeniami Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Diecezjalnego dotyczącymi środków ostrożności do dnia 29 marca w parafii dobywać będą się jedynie Msze św. oraz nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

Całodzienna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem obecnym w tabernakulum możliwa będzie w kościele, a nie w kaplicy adoracji.

Do 29 marca w salkach nie będą odbywały się żadne spotkania grup modlitewnych i formacyjnych.

Zawieszone zostają wszelkie formy przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Nie będzie też katechez dla rodziców i chrzestnych.

Odwołane zostają próby do Misterium Męki Pańskiej.

Zwracamy się z prośbą o rozsądne stosowanie się od zaleceń i nie organizowanie spotkań prywatnie bez zgody i obecności kapłana – opiekuna grupy.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1730.
  2. W czwartek – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Otaczamy szczególną modlitwą mężczyzn, ojców i rodziny, którym patronuje św. Józef.To także święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. W tym dniu różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej o godz. 1745, a o godz. 1830 Msza św. w intencji członków Apostolstwa i ich rodzin.
  1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w każdy piątek Wielkiego Postu: po Mszy św. o godz. 900, o godz. 1700, o godz. 1800 oraz o godz. 1900.
  2. Informacje dotyczące organizacji rekolekcji w naszej parafii podamy w najbliższą niedzielę.
  3. W zakrystii można zapisać się na wyjazd do Warszawy na beatyfikację S.B. kard. Wyszyńskiego (6/7 czerwca b.r.) Koszt 90 zł..
  4. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  5. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.