19 GRUDNIA 2021 R. IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 r.

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– w sobotę – uroczystość Narodzenia Pańskiego,

– w niedzielę – święto Świętej Rodziny.

 1. Msza św. z modlitwą uwielbienia dziś o godz. 1830.
 2. Przy wyjściach z kościoła i w zakrystii można odbierać opłatki. Ofiary zostaną przeznaczone na przygotowanie obrazu oraz miejsca na relikwie bł. kard. Wyszyńskiego.
 3. Roraty do piątku o godz. 630. Ostatnie roraty dla dzieci w czwartek.
 4. Dziękujemy członkom Kręgu Biblijnego i Caritas za pomoc przy śniadaniach dla dzieci oraz ks. Adamowi za organizację i prowadzenie nas przez roratnie rozważania.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję paczuszka dla maluszka i przygotowali paczki. Kto jeszcze chciałby dołączyć i przygotować paczkę, może to uczynić do jutra.
 6. Prosimy mężczyzn o pomoc w montażu choinek w poniedziałek o godz. 930. Młodzież prosimy o pomoc w dekorowaniu kościoła w poniedziałek o godz. 1900.
 7. Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii codziennie pół godziny przed każdą Msza św. i dodatkowo od poniedziałku do czwartku od godz. 1700.
 8. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła przed świętami w czwartek po Mszy św. o godz. 630.
 9. Ksiądz Piotr odwiedzi swoich chorych w czwartek.
 10. W piątek Wigilia. Zachęcamy w tym dniu do tradycyjnego zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 11. W piątek dzień imienin ks. Adama. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 630.
 12. Pasterki w naszej parafii o godz. 2100, 2230 i 2400. Taca z pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. bpa Wilhelma Pluty.
 13. W uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. jak w niedzielę.
 14. Za tydzień niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Świętej Rodziny. Uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w czasie Mszy św. o godz. 1230.
 15. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
 16. Wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” w tym roku w naszej parafii rozpocznie się po Nowym Roku i będzie przebiegała jak w roku ubiegłym – będziemy zapraszali parafian na Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic ze szczególnym błogosławieństwem. W późniejszym terminie będzie też możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana z błogosławieństwem do mieszkania. Szczegóły zostaną podane w kolejnych ogłoszeniach.
 17. Peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivneya w naszej parafii w dniach 30.12-8.01. Szczegółowy program zostanie podany w najbliższą niedzielę.
 18. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
 19. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.
 20. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.