19 KWIETNIA 2020 R.

Niedziela Bożego Miłosierdzia

– dziś – Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia;

– w czwartek – uroczystość św. Wojciecha Bp. i Męcz., głównego patrona Polski;

– w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.

1. Od poniedziałku w naszym kościele może równocześnie przebywać 100 osób – także w trakcie liturgii. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki – także w kościele. Z obowiązku zwolnienie są jedynie kapłani sprawujący sakramenty.
  2. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 630.
  3. Informujemy, że w kościele została uruchomiona kamera, która daje możliwość oglądania transmisji wszystkich Mszy św. i nabożeństw. Transmisje można oglądać na stronie internetowej parafii w zakładce „w obiektywie” oraz w serwisie YouTube na kanale „Królowej Polski TV”. W czasie trwania ograniczeń dotyczących liczby osób mogących jednocześnie przebywać w kościele zachęcamy do łączności ze wspólnotą parafialną poprzez powyższą transmisję.
  4. Zgodnie z zarządzeniem biskupa diecezjalnego z dnia 26 marca br., biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne (grupowe i indywidualne) w diecezji zostały odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii św. zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, także te przesłane na konto, oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.