19 LIPCA 2020 R. XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– dziś – rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa,

– w środę – święto św. Marii Magdaleny;

– w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,

– w piątek – wspomnienie św. Kingi,

– w sobotę – święto św. Jakuba Ap.

1. Różaniec do Siedmiu Boleści MB we wtorek o godz. 1745.
  2. Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800.
  3. Kurs przedmałżeński w parafii św. Wawrzyńca na Brzostowie rozpocznie się w piątek 24 lipca i potrwa do niedzieli 26 lipca. Nauki o godz. 1800 i 1945 (po dwie każdego dnia). Możliwość uczestnictwa w Mszach św. o godz. 1900 – dla chętnych.
  4. W sobotę wspomnienie św. Krzysztofa. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów po Mszach św. o godz. 700 i 1830 na parkingu przed głównym wejściem do kościoła.
  5. Rowerowa pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę odbędzie się w terminie 29 lipca – 1 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie pielgrzymki, Facebooku oraz plakatach.
  1. W dniach 1-12 sierpnia odbędzie się 40 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Samemu Bogu przez Maryję”. Tegoroczne pielgrzymowana ma bardziej charakter duchowy, któremu towarzyszyć będą jednodniowe pielgrzymki piesze:

– 1 sierpnia (sobota) – o godzinie. 800 z par. św. Mikołaja do Piersnej, Msza św. o godz. 1200;

– 8 sierpnia (sobota) – o godz.700 z par. św. Mikołaja do Grodowca, Msza św. o godz. 1300;

– 12 sierpnia (środa) – wyjazd do Częstochowy o godz. 200.

Wpisowe na pielgrzymki piesze: 10 zł (powrót autokarem). Koszt wyjazdu do Częstochowy – 70 zł. Zapisy w par. św. Mikołaja (gr. czerwona) oraz w par. Królowej Polski (gr. niebieska).

1. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  3. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. Rozpoczynającym urlop życzymy udanego wypoczynku i przypominamy o godnym stroju w miejscach kultu.