20 MARCA 2022 R. III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

1. Liturgiczne wspomnienie tygodnia:

– w piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

1. Nabożeństwo Gorzki Żali w każdą niedzielę o godz. 1745.
  2. Uroczystość Zwiastowania to Dzień Świętości Życia. Możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w piątek w czasie każdej Mszy św. Deklaracje zostały wyłożone przy wyjściach z kościoła. Wypełnione zostaną złożone podczas piątkowego włączenia się w dzieło.
  3. W uroczystość Zwiastowania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  4. Msza św. w intencji pokoju w Ukrainie i o nawrócenie Rosji w tym dniu w naszym kościele o godz. 900. Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem Powszechnym w piątek o godz. 1700 w kościele.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 930, 1700 dla dzieci, 1800 oraz 1900 dla młodzieży.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra (chłopcy i dziewczyny razem) w poniedziałek 28 marca o godz. 1900 w kościele.
  8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 3 kwietnia i potrwają do 6 kwietnia. Dni spowiedzi planowane są na wtorek i środę.
  9. Fundacja Blisko Domu wraz z Zespołem Ewangelizacyjnym Syjon zaprasza wszystkie Panie na Wielkopostne Czuwanie dla Kobiet „Nad strumieniami wód” (Ps 1,3), które odbędzie się 26 marca br. w Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu od godziny 16:30.
  10. Dzień Skupienia dla Par Niesakramentalnych w sobotę 9 kwietnia o godz. 1030 w Domu Uzdrowienia Chorych przy głogowskiej kolegiacie. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela ks. Rafał Zendran: tel. 722-322-122, rzendran@gmail.com lub glogowwnmp@diecezjazg.pl
  11. Przy wyjściach z kościoła można nabywać Paschaliki Caritas w cenie 20 zł.
  12. Informacje o rekrutacji do katolickiego przedszkola „Boży Domek” przy parafii św. Klemensa na plakatach przy wyjściach z kościoła.
  13. Można nadal wspierać uchodźców składając ofiarę do oznaczonej skarbonki przy głównym wejściu do kościoła. Jałmużnę wielkopostną można składać do oznaczonych skarbon.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  15. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.