21 MARCA 2021 R. V Niedziela Wielkiego Postu

– w czwartek – Zwiastowanie Pańskie – uroczystość.

1. Rozpoczęliśmy w parafii Rekolekcje Wielkopostne. Witamy serdecznie o. Mirosława Kopczewskiego i życzymy Ojcu światła Ducha Świętego w prowadzeniu nas przez te święte dni. Msze św. z nauką rekolekcyjną dziś oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 700, 900, 1100, 1500, 1700 i 1830.  Okazja do spowiedzi św. w czasie rekolekcji pół godziny przed każdą Mszą św. oraz we wtorek i środę od 800 do 930 oraz od 1600 do 1830. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1730.
  3. W uroczystość Zwiastowania możliwość dołączenia do działa Duchowej Adopcji w czasie każdej Mszy św. Deklaracje można pobrać przy wyjściach z kościoła. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 1700.
  4. Zawierzenie osób, które odbyły rekolekcje „Oddanie 33” w czw., w czasie Mszy św. o godz. 900 i 1830.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz.: 930, 1700 – dla dzieci, 1800 oraz 1900 dla młodzieży i wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć, a nie mieli wcześniej możliwości.
  6. Kolejne spotkanie w ramach kursu lektorskiego w sobotę o godz. 900.
  7. Sprzątanie kościoła przez rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sob. o godz. 930.
  8. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.
  9. Przy wyjściach z kościoła zostały wyłożone teksty rachunku sumienia, które można pobrać i wykorzystać jako pomoc w przygotowaniu do spowiedzi wielkopostnej.
  10. Jałmużnę postną można składać do oznaczonych skarbon przy wyjściach z kościoła.
  11. Świece Caritas na stół wielkanocny w cenie 15 zł. rozprowadzane są przy wyjściach z kościoła.
  12. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się dziś w parafii św. Klemensa o godz. 1800. Spotkania do soboty codzienni po Mszy św. wieczornej.
  13. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych rozpocznie się w parafii św. Klemensa 9 kwietnia. Chętni mogą się zgłaszać na furtę klasztorną do 31 marca. Bierzmowanie dla tych osób planowane jest na początek czerwca.
  14. Ruszyła rekrutacja do Katolickiego Niepublicznego Przedszkola „Boży Domek” im. św. Klemensa Houfbauera. Oferta i karta przyjęcia są dostępna na stronie internetowej www.bozydomek.pl
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.