22 listopada 2020 r. Uroczystość Chrystusa Króla

Uroczystość Chrystusa Króla

– we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Taca przeznaczona na seminarium duchowne. To także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta w intencji Wspólnoty dziś o godz. 930.
  2. Nabożeństwa wypominkowe do piątku o godz. 1745. Odatowane kartki są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Można je składać na tacę lub zostawiać w zakrystii.
  3. Duszpasterstwo Kolejarzy przy parafii św. Klemensa zaprasza na Mszę św. z okazji Dnia Kolejarza we wsp. patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej w środę 25 listopada o godz. 1800.
  4. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za jedną duszę czyśćcową każdego dnia w tym roku została rozszerzona z oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych na cały miesiąc listopad. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  5. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty przez cały dzień. O godzinie 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 1745.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent.
  7. Świece Caritas na stół wigilijny, w cenie 13 zł. duża i 6 zł. mała, będą od nabycia od I Niedzieli Adwentu.
  8. Przy wyjściu z kościoła mona zabrać i komuś ofiarować jako duchowy prezent mikołajkowy kartki z wizerunkiem św. Mikołaja z zapewnieniem o modlitwie.
  9. Parafialna Caritas zwraca się z prośbą o męską odzież i obuwie zimowe, które zostaną przekazane osobom bezdomnym i potrzebującym. Serdeczni Bóg zapłać za już przekazane dary.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.