23 lutego 2020 r.

VII Niedziela Zwykła

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra we wtorek, po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  2. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Post ścisły w tym dniu obowiązuje wszystkie osoby w przedziale wieku 18-60 lat. Msze św. w środę w naszej parafii o godz. 700, 900, 1100, 1600, 1700 i 18  Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

1. Jałmużnę postną będzie można składać do oznaczonych skarbonek. Przypominamy, że szczególnie są do niej zobowiązane osoby, które w ostatnim roku korzystały z różnego rodzaju dyspens.
  2. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
  3. Msza św. po której modlitwa wstawiennicza z prośbą o uzdrowienie w parafii św. Maksymiliana w czwartek o godz. 1800.
  4. W piątek, 28 lutego, Diecezjalny Dzień Postu i Modlitwy w intencji młodzieży. Intencja szczegółowa brzmi: o łaskę żywej wiary dla młodzieży i odwagę życia nią na co dzień oraz w intencji tegorocznych maturzystów – o dobre rozeznanie swojego powołania.
  5. Pierwszy piątek Wielkiego Postu to także dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele. Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie o godz. 1830. W naszej parafii intencja ta będzie towarzyszyć nam podczas nabożeństw drogi krzyżowej.
  6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900, o godz. 1700 dla dzieci, o godz. 1800 oraz po Mszy św. o godz. 1830 dla młodzieży.
  7. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1730.
  8. Rekolekcje dla młodzieży „Milioner z ulicy” w Rokitnie w terminie 28/02 -1/03. Szczegółowe informacje na stronie facebookowej Centrum DDM.
  9. Warsztaty dla kobiet „Najlepsza cząstka”, rozpoczną się w środę, 4 marca w naszej parafii w salce nr 4 o godz. 1700. Cykl przewiduje 9 spotkań, podczas których Panie będą dotykać własnych emocji, obaw i wątpliwości, a wszystko to, aby zadbać o swój rozwój oraz poznać i pokochać siebie bardziej. Szczegółowe informacje na plakatach.
  10. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych terminie 3-5 kwietnia w Domu Cichych Pracowników Krzyża. Koszt pobytu to 180 zł. od osoby (zakwaterowanie i posiłki). Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: ks. Rafał Zendran – Pl. Kolegiacki 10, 67-200 Głogów tel. 722 322 122.
  11. Parafia organizuje pielgrzymkę „Szlakiem Prymasa Wyszyńskiego i Bożego Miłosierdzia” w terminie 14-19 czerwca b.r. W programie m.in. Warszawa, Zuzela, Rywald Królewski, Gietrzwałd, Święta Lipka, Wilno, Kowno. Więcej informacji w zakrystii i u ks. Marcina.
  12. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  13. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.