23 października 2022 r. XXX Niedziela Zwykła

Głogów, 23 października 2022 r.

XXX Niedziela Zwykła

– piątek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  2. Dziś Niedziela Misyjna i początek tygodnia misyjnego – taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczniemy w naszej parafii Filmowe parafialne dni skupienia, które będą trwały do środy 26 października. Gościmy w naszej parafii br. Benona Wylegałę Wielkiego Prefekta Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji „Filmowy Ruch Ewangelizacyjny” z Bielska-Białej, który poprowadzi parafialne spotkania ewangelizacyjne. W tym czasie istnieje możliwość, zaopatrzenia się w wartościowe filmy i inne publikacje. Więcej informacji podanych jest na plakatach.
  4. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne, prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenalną. Osoby dorosłe, samotne, młodzież, która pragnie pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, zapraszamy w poniedziałki i piątki po Mszy św. wieczornej w kościele.
  5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:45.
  6. W piątek dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy w modlitwie i wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej dla naszego Biskupa.
  7. Tydzień Świętych w Głogowie przed uroczystością Wszystkich Świętych od 24 do 29 października 2022r. Zapraszamy na modlitwę przed relikwiami Świętych w kościołach Głogowa. Szczegółowy plan podany jest na plakatach w przedsionkach kościoła.
  8. Bal Świętych – w sobotę 29 października. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15:00, następnie przemarsz Orszaku Świętych oraz zabawa integracyjna w salce na plebanii. Prosimy dzieci, aby przyjęły zaproszenie i przebrały się za Świętych. W programie gry, zabawy, konkursy i poczęstunek.
  9. Noc Świętych pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym” prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się w naszym kościele Nawiedzenia NMP Królowej Polski w Głogowie w poniedziałek 31 października 2022r. o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim, wprowadzeniem relikwii świętych, modlitewnym czuwaniem oraz Mszą św. o godz. 23:00. Po Mszy przejście ze zniczami pod Krzyż Misyjny. Prosimy przynieść ze sobą znicz.
  10. Przypominamy kandydatom przygotowującym się do sakramentu bierzmowania z klas VII SP, że termin składania deklaracji upływa 31 października 2022r. Deklaracje można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się przez sakramenty święte.
  12. Odatowane kartki na wypominki zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypełnione można składać na tacę. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek.
  13. W Uroczystość Wszystkich Świętych procesja żałobna na cmentarzu na Brzostowie rozpocznie się o godz. 12:30 przy starej bramie cmentarz. Msza św. o godz. 13:00.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.