24 KWIETNIA 2022 R. II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r.

– w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty,

– we wtorek – (przeniesiona) uroczystość św. Wojciecha Bp. i M. – głównego patrona Polski,

– w piątek – święto św. Katarzyna Sieneńskiej – patronki Europy.

1. Gościmy w parafii przedstawicielki zespołu Zbrucz z Tarnopola. Rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia chcemy przyjść z pomocą żołnierzom walczącym w Sumach na Ukrainie, dlatego zapowiadana na dziś zbiórka do puszek zostanie przekazana, przez naszych gości, na ten cel.
  2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ dziś o godz. 1500 w kościele.
  3. Dziś także ogólnopolska modlitwa w intencji kierowców.
  4. Kurs przedmałżeński w parafii św. Maksymiliana rozpocznie się dziś o godz. 1830.
  5. Od jutra w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania w poniedziałki po Mszy św. wieczornej. Zakończenie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  6. W piątek Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  7. Nocna piesza pielgrzymka z Głogowa do Grodowca: „Nocą do Jutrzenki Nadziei” w intencji pokoju na świecie wyruszy o północy z 30 kwietnia na 1 maja 2022 r. z naszego kościoła. Msza święta na zakończenie pielgrzymki w sanktuarium w Grodowcu o godz. 600 Będzie możliwość powrotu autokarem.
  8. Za tydzień Niedziela Biblijna – Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
  9. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 1800 (w środy o godz. 1745 połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy).
  10. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii panią Ludmiłę i pana Władysława Puzanowskich, którzy przybliżą nam życie i działalność bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, którego instalacja relikwii w naszej parafii przygotowywana jest na dzień naszego parafialnego odpustu.
  11. Uroczystość odpustowa w naszej parafii 3 maja. Suma odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu o godz. 1230, a o godz. 1700 koncert zespołu Lumen oraz chórów: Beati CantoresZa Tobą.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.