24 LIPCA 2022 r. XVII Niedziela Zwykła

XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022 r.

– w poniedziałek – święto św. Jakuba Ap.,

– we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP,

– w piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

1. Dziś rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zachęcamy do włączenia się w akcję: „1 grosza za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Szczegóły na plakacie.
  2. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów we wspomnienie św. Krzysztofa w poniedziałek po Mszach św. o godz. 700 i 1830 na parkingu przy głównym wejściu do kościoła.
  3. Spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę w sobotę w parafii św. Mikołaja ok. godz. 1845 (po Mszy św.) w kolegium. Tam też jeszcze możliwość zapisu. Osoby, które chciałyby włączyć się jako duchowi pielgrzymi, mogą się zgłaszać w zakrystii. Wyjazd na zakończenie pielgrzymki 12 sierpnia (piątek) o godz. 100. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii oraz w parafii św. Mikołaja. Więcej informacji o pielgrzymce na plakacie i stronie internetowej pielgrzymki.
  4. W obliczu ogromu zła szerzącego się globalnie oraz widma grożącej światu wojny zapraszamy wszystkich, którym los naszego Narodu nie jest obojętny, na „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”, która odbędzie się w naszej parafii z 30 na 31 lipca. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 2100 Apelem Jasnogórski, o północy Eucharystia, zakończenie o godz. 300.
  5. Odpust na Górze św. Anny w niedzielę 31 lipca – szczegółowe informacje na plakatach.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.