24 Niedziela Zwykła 15 września 2019

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą

1. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.
  2. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na potrzeby uczelni katolickich i wydziałów teologicznych.
  3. Z okazji święta patronalnego Apostolstwa Dobrej Śmierci, dziś o godz. 17:45 Różaniec do Siedmiu Boleści MB, a o godz. 18:30 Msza św. w intencji członków.
  4. Nabożeństwa i liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– w poniedziałek      –  wspomnienie św. Korneliusza i św. Cypriana;

– we wtorek             – po Mszy św. o godz. 9:00 możliwość uczczenia relikwii br. Alberta,

– różaniec do Siedmiu Boleści MB o godz. 17:45;

– w środę                   – święto św. Stanisława Kostki,

– nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00;

– w piątek                 – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy,

– po Mszy św. o godz. 15:00 możliwość uczczenia relikwii s. Faustyny;

– w sobotę                 – święto św. Mateusza;

1. Spotkanie kandydatów z grupy ks. Marcina (cała grupa) w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele.
  2. Spotkanie dla uczniów kl. VII chcących rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców we wtorek, 17 września, o godz. 19:00 w kościele.
  3. 17 września przypada kolejna rocznica agresji sowieckiej na Polskę.Msza św. Polowa przy pomniku „Zesłańców Sybiru” zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 12:00 przy kościele p.w. św. Maksymiliana w Głogowie.
  4. Spotkanie z Witoldem Gadowskim odbędzie się w sali św. Gerarda przy parafii św. Klemensa we wtorek, 17 września, o godz. 19:00. Szczegóły na plakacie.
  5. Adoracja „24 godziny dla Pana” rozpocznie się w piątek,  Mszą św. o godz. 7:00. Plan adoracji wywieszony w gablotce.
  6. Pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza w sobotę 21 września.
  7. Koncert muzyki organowej w kościele w Grębocicach – 21 września o godz. 18:00.  Szczegóły na plakacie.
  8. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 21-22 września. Więcej informacji na plakatach.
  9. W najbliższą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Rokitna.
  10. Kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja od niedzieli, 22 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
  11. Koncert patriotyczny z okazji obchodów wybuchu II Wojny Światowej w wykonaniu chóru „Con Spirito” z Zielonej Góry odbędzie się w niedzielę, 22 września w naszym kościele.Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16:00 – z oprawą muzyczną chóru. Po Eucharystii koncert, w trakcie którego quiz historyczny z nagrodami. Uczestnikom zostaną rozdane śpiewniki.
  12. Akcja charytatywna „Niedziela św. Franciszka” wspierająca schronisko Caritas dla osób bezdomnych w Żukowicach zostanie przeprowadzona przy parafii w Jaczowie w niedzielę 22 września. Więcej informacji na plakatach.
  13. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych (które ukończyły 21 rok życia) rozpocznie się w parafii św. Mikołaja w dniu 29 września o godz. 18:00.
  14. Parafia św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa, Torunia i Szymanowa w dniach 19/20 października. Zapisy i szczegółowe informacje w parafii św. Maksymiliana.
  15. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Są także nasze diecezjalne kalendarze na rok 2020.
  16. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia

.