25 PAŹDZIERNIKA 2020 R. Rocznica Poświecenia Kościoła

Rocznica Poświecenia Kościoła

Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– w środę – święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

1. Nabożeństwa różańcowe do soboty (dla dzieci do piątku).
  2. W środę dzień imienin ks. biskupa Tadeusza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
  3. Nabożeństwo Nocy Światła, z zachowaniem wytycznych, rozpocznie się w naszym kościele w sobotę 31 października o godz. 2115. Można przynieść znicze. Msza św. na zakończenie nabożeństwa o godz. 2300.
  4. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały odatowane kartki na wypominki, które po wypełnieniu można składać na tacę lub zostawiać w zakrystii.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. na cmentarzu. W naszym kościele Msze św. jak w każdą niedzielę. Ze względów bezpieczeństwa zachęcamy do odwiedzania cmentarzy już w tygodniu poprzedzającym uroczystość oraz w oktawie. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  6. Przypominamy, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać 220 osób. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości (1,5-2 m.). Do Komunii św. w pierwszej kolejności podchodzą osoby, przyjmujące Komunię na dłoń. Przystępując dłonie – lewa na prawej – powinny być wyraźnie i stabilnie złożone.
  7. Na stronie diecezjalnej Caritas udostępnione zostały numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy w podanych godzinach będą mogli udzielać wsparcia duchowego i psychologicznego osobom starszym. Diecezjalny Projekt Wsparcia Seniorów jest duszpasterskim uzupełnieniem inicjatywy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.
  8. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do porania bezpłatnych egzemplarzy ewangelizacyjnej gazetki „Dobre Nowiny”.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.